Ondřej Hruška: Ať na finále přijde ještě více fanoušků!

Aleš Koňařík • 23.03.2005

V s e t í n – Není brilantní technik jako David Květoň, ani nemá odehráno tolik zápasů za extraligový tým mužů jako Josef Hrabal nebo Radim Hruška. Přesto nosí na dresu kapitánské „céčko.“ Letos dvacetiletý útočník Ondřej Hruška dovedl z tohoto titulu svůj tým do finále. Sám ale říká: „Vítězství není o nějakém kapitánovi, to je věcí celého týmu.“ Ondřej Hruška je typický dříč, možná nástupce Tomáše Demela. V úderné pětce juniorského mužstva má jako levé křídlo na starost především defenzívu a v utkání s Libercem mohl být spokojen.

Jeho pětka neinkasovala a především byla u všech vsetínských gólů. „Na náš útok se spoléhá, že budeme rozhodovat zápasy. Další formace mají spíš obranné úkoly, ale dohromady to funguje dobře. Hlavně dnes to vyšlo výborně,“ pochvaloval si vsetínský kapitán, jehož do „funkce“ vynesl trenér Břetislav Kopřiva. „Byla to opravdu jeho volba... myslím, že tu roli zvládám celkem dobře,“ řekl Hruška.

Díky postupu do finále vládla v kabině juniorů výtečná nálada. Z její útroby zněla rychlá rocková muzika a našli se i fanoušci, kteří před šatnou postávali s žádostí o autogram nebo fotografii s některým členem úspěšného týmu. I Ondřej Hruška zářil pohodou. „Máme za sebou hodně těžké zápasy a jsme strašně rádi, že jsme udělali krok do finále. Samozřejmě bysme chtěli uspět i v něm,“ neskrývá ambice zaútočit na juniorský extraligový vrchol.

Ve finále Vsetín narazí na pražskou Spartu, která o své účasti v boji o titul rozhodla taktéž ve třetím zápase, když porazila Kladno 5:2. Nesplnilo se tak přání trenéra Kopřivy, který chtěl za soupeře Středočechy už kvůli faktu, že by Vsetín zahajoval finále na svém ledě. Diváci totiž na Lapači vytvořili juniorům výbornou atmosféru a ze tří čtvrtin zaplnili tribunu na sezení. V oficiálním zápise figuruje údaj 1380 fanoušků. Pro srovnání: třetí semifinálové utkání na Spartě sledovalo 259 diváků...

„Bylo skvělé, že přišla taková spousta lidí. Byl bych rád, kdyby jich v dalším zápase přišlo ještě víc,“ vyzývá Hruška vsetínské příznivce k návštěvě finálového utkání. Vsetín startuje bitvu o titul v sobotu na ledě Sparty a trenér Kopřiva bude mít k dispozici stejný počet hráčů, kteří vybojovali vítězství nad Libercem.

„Hubáček sice zápas nedohrál, ale na finále bude v pořádku. On má vůbec na zranění smůlu, kvůli nim vynechal loňské play-off. Pepa Hrabal má drobné potíže s rukou a nejhůře je na tom Robin Kovář, který má od čtvrtfinále problémy s kolenem. Nevím, jestli se dá do kupy ještě během finálové série. Zranění vazů bývá hodně ošidné,“ rozhovořil se Břetislav Kopřiva.

Do boje vyrazí i kapitán Ondřej Hruška, který má v týmu ještě dva jmenovce (Radima a Petra), se kterými ho však nepojí žádné příbuzenské pouto. „Hrušků je v našem mužstvu tak akorát,“ usmál se Ondřej v narážce na nejčastější příjmení na soupisce juniorů.