Pátek hodíme za hlavu a v neděli vyhrajeme, říká Ondřej Slováček

Kristýna Zigmundová • 12.03.2016

Po 3. semifinálovém duelu s Technikou Brno má jednadvacetiletý útočník jasno. „Teď mají určitě psychikou výhodu, ale na druhou stranu, když prohrají, ztratí celou sezónu, pro nás to bude jen další zápas.“ O tom, kde je problém, ale ví. „Technika má celou sezónu výborně secvičené pohyby na brankovišti, tečování, stínění. Kolem brány jsou strašně silní hráči a my potom máme problém s bráněním a to musíme zlepšit.“

Jak byste zhodnotil páteční utkání?

Bylo to z naší strany hodně nervózní, chtěli jsme udělat ten poslední krok, který je vždycky nejtěžší. Technika hrála výborně. Jak my jsme hráli v Brně, tak oni nám něco takového předvedli tady. Hráli zkušeně a my jsme zbytečně po každé vstřelené brance branku inkasovali a na konci už to byla loterie. Nájezdy se nám letos celkově nedaří, a proto jsme to chtěli uhrát v prodloužení. To nám bohužel nevyšlo, a budeme tak muset zabojovat v Brně. Pořád ale vedeme 2:1.

Podílel jste se asistencí na dvou brankách Petra Dvořáka.

Jo no. První gól jsme ještě doladili ráno na tréninku, trochu to secvičili a nakonec to tam prošlo. Ten druhý padl z přečíslení v přesilovce. To byla také jedna z věcí, na kterých jsme se domlouvali. Když bude možnost, tak to tlačit do brány.

V čem vidíte kámen úrazů?

Celkově jsme odehráli horší zápas. Nebyli jsme tak ukáznění, udělali jsme víc chyb, možná i z nervozity. Chtěli jsme to uhrát za každou cenu, abychom měli třeba i víc dní volna. Je to ale play-off. Technika byla v základní části třetí a není to vůbec špatný tým.

Pro diváky to mohlo vypadat, že jste tu hru trochu vypustili.

Možná to tak vypadalo. Byla tam trochu křeč. Technika hrála výborně, dost se zlepšila. Taky jsme mohli my v minulých zápasech říct, že to byli oni, kdo to vypustil. Dneska se to otočilo a našim cílem je teď vyhrát další zápas v Brně.

Jak hodnotíte ty dva předešlé zápasy?

No tak to byl pravý opak. Hráli jsme výborně, hlavní bylo, že jsme si řekli, co budeme hrát, a to jsme taky plnili. Jak vepředu, tak vzadu. Podařilo se nám dát nějaké góly, a pak už jsme jenom bránili a Techniku už k ničemu nepustili.

Technice se podařilo vstřelit vám pár dost levných branek, jak to hodnotíte vy?

Technika má celou sezónu výborně secvičené pohyby na brankovišti, tečování, stínění. Kolem brány jsou strašně silní hráči a my potom máme problém s bráněním a to musíme zlepšit. První dva zápasy se nám to dařilo eliminovat a měli jsme i trochu štěstí. Teď jim to tam ale spadlo. Dva góly z teče a jeden z přečíslení. Na tom budeme muset ještě zapracovat na dalším tréninku a připravit se tak na další zápas.

A další zápas vidíte jak?

Tak oni teď mají určitě nějakou psychickou výhodu, ale je to 2:1 pro nás. Když prohrají oni, tak ztratí celou sezónu, naopak když my tak jen další zápas. Chceme tam ale jet, abychom hráli jako ten první zápas u nich. To znamená do obrany. Toto chceme rozhodně hodit za hlavu a chceme vyhrát.