Pauzu před baráží vyplní dvojzápas se Sarezou Ostrava.

Jan Hrbáček • 13.03.2006

V s e t í n - V úterý 14. a ve čtvrtek 16. března se vsetínští hokejisté utkají v rámci přípravy na baráž s prvoligovým týmem Sarezy Ostrava. První zápas se hraje na Lapači, odveta pak o dva dny později na ledě v Ostravě - Porubě. A zatímco tým Sarezy má po sezóně, pro Valachy začne za dva týdny hokejové drama o záchranu extraligové příslušnosti. Proti svým bývalým spoluhráčům se vedle Martina Janečka postaví také obránce Pavel Augusta. Obě utkání mají začátek v 17 hodin, vstupy jsou zdarma.

Ze vsetínské kabiny

Vsetínská sestava se pomalu stabilizuje. Obránci Richard Bauer a Michal Horák, kteří chyběli v posledním kole základní časti, by již měli být v pořádku. Naopak situace kolem Lukáše Bolfa je nejistá a není jasné, zda tento mladý obránce vůbec stihne samotnou baráž. Do útočných formací by se měli napevno zařadit Pavel Zdráhal a Radim Hruška, kteří ještě nedávno bojovali za Havířov ve vyřazovacích bojích první ligy. Nebudou chybět ani David Květoň a Ondřej Hruška, kteří vypomáhali mládežníkům ve čtvrtfinále juniorské extraligy.

HC Sareza Ostrava: Na Play off letos nedosáhli

Co se povedlo loni, letos nevyšlo. V minulé sezóně se ostravští hokejisté hned při svém premiérovém působení v první lize probojovali do Play off. Osmé místo bylo tehdy skvělým výsledkem. Druhá, právě skončená sezóna znamenala místo deváté. V Ostravě se v průběhu roku představilo hned několik vsetínských hráčů. V jeho dresu nepravidelně nastupovali David Květoň, Lukáš Valko, Pavel Augusta nebo Patrik Valčák. V několika extraligových utkáních se zase ukázali útočníci Martin Janeček a Libor Polášek a obránci Dušan Brincko s Alešem Pazderou.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hovi (Kučera) - Hrabal, Kučný, Augusta, R. Bauer, Horák, Ponomarev, Jaškin, Spitzer - Květoň, Jenáček, Stantien - Zdráhal, Steiner, Demel - Dubec, R. Hruška, Rob - Sakrajda, Janeček, Duba - Valko, O. Hruška.

Sareza: Čech (Štěpánek) - Holík, Kubala, Ovšák, J. Mocek, Vnenk, Vajda, Rosypal, Buček, Kramný - Glas, Sochorek, Badžo - Bokroš, Holuša, Gelačák - Polášek, Boháč, Dostál - Minařík, Novák, Foltýn.