Plná úspěšnost jen u šestých tříd

David Škabraha • 23.01.2008

V s e t í n - Další dvě hrací kola za sebou mají celky sedmých a šestých tříd. V osmých a devátých třídách bylo hokejové dění v uplynulých dnech poněkud chudší, ale nějaké body se i přesto do kasičky přisypaly. Mimo víkendové utkání s Vítkovicemi, které mimochodem absolvovaly všechny zmiňované celky, si šesťáci spolu se sedmáky odbyli při pondělku ještě duel s Třineckými kolegy. V domácím prostředí dokázali body udržet mezi zdmi Lapače však jen mladší z této dvojice.

8. a 9.třídy – trenér Ladislav Maršalík

8. třída - Vítkovice – Vsetín 10:1

Osmáci o uplynulém víkendu zajížděli do Vítkovic. Ty se v tabulce drží o jednu příčku níže než celek z Valašska, který se v celé své kráse vystavuje na třetí pozici. Vzhledem k evidentním kvalitám severomoravského mužstva je jejich umístění v průběžném hodnocení možná až moc nízké, druhá možnost by mohla být ta, že takto vysoký výsledek je jen ojedinělý úkaz.

Slavit ve Vítkovicích úspěch se bohužel Valachům nepodařilo, ba právě naopak. Ti si na cestě domů vezli v ranečku deseti gólový přiděl, který jistě řádně zatíží jejich psychiku. Nutno však uznat, že jedna takováto prohra nemusí znamenat „konec světa“, důkazem mohou být vzpomínky na podobné výkyvy v mnohdy i mezinárodních utkáních.

Očima trenéra Maršalíka: „Soupeř nás jasně přehrál v nasazení, rychlosti celé jejich hry a proměňování šancí.“

9.třída – Vítkovice – Vsetín 6:3

Utkání o rok starších hráčů se již nezvrhlo v tolik jednoznačnou záležitost, avšak první Vítkovice měly se čtvrtým Vsetínem ještě větší teoretickou šanci uhrát vysoký výsledek. Avšak teorie se často diametrálně odlišuje od praxe, což byl případ právě tohoto utkání.

Po většinu utkání se zdál být lepším týmem celek Vsetína, výsledek však paradoxně hovoří zcela jasně ve prospěch soupeře. Střeleckou listinu hostí zaplnila tato tři jména: Klímek, Martinec, Kitzberger.

Očima trenéra Maršalíka: „V první třetině byli domácí jasně lepší. Po další dvě třetiny jsme se na soupeře dotáhli, ale bohužel ne potřebným počtem branek.“

6. a 7. třídy – trenér Miroslav Kubo

6. třída – Vsetín – Vítkovice 8:3

Na domácím ledě uvítal celek šestých tříd taktéž Vítkovice, se kterými se dělí o první pozici. Utkání pravdy dokázali zelenožlutí s nemalou jistotou obrátit ve svůj prospěch a ukázat tak soupeři, kdo je Na Lapači pánem! Domácí, jako třeba Abdul, Motloch a Hořanský propálili vítkovického golmana hned dvakrát.

Očima trenéra Kuba: „Jednoznačně jsme soupeře přehráli, v utkání jsme po výborném kolektivním výkonu neměli žádný závažnější problém“

6. třída – Vsetín – Třinec 10:2

V pondělí hostili mladíci Na Lapači dalšího soupeře, tentokrát se za nimi přijeli podívat kluci z Třince. Ti si zatím v dosavadním dění nevybojovali zrovna lichotivou pozici, krčí se stále až na samém konci tabulky a čekají na první vítězství. To nepřišlo ani v utkání se Vsetínem, hoši si na domácí půdě nebrali servítky a soupeři bez milosti nadělili deset gólů.

Očima trenéra Kuba: „Z naší strany utkání probíhalo v naprostém klidu, po první, spíše zahřívací třetině jsme už suverénně dovedli zápas k jasnému vítězství.“

7. třídy – Vsetín – Vítkovice 1:8

Z celkových deseti týmů zakotvili sedmáci ze Vsetína u čísla osm, což by průběhem času a samozřejmě v rámci možností zasluhovalo určitě změnu k lepšímu. Není se pak čemu divit, když na Valachy zavítali kluci z Vítkovic a před domácím publikem žlutozelené borce potupili výsledkem 8:1 a ztvrdili tak své dosavadní třetí místo. Čestný úspěch pro domácí zařídil Vašíček.

Očima trenéra Kuba: „Bojovali jsme dvě třetiny co nám síly stačily, ale poslední část jsme fyzicky nezvládli a dostali tři rozhodující góly.“

7. třídy – Vsetín – Třinec 3:6

Do doliny mezi vsetínské vrchy zajížděl autobus plný třineckých hokejistů. Našli se mezi nimi i zástupci sedmých tříd, kteří vyzvali své vrstevníky k boji. Třinec, aktuálně druhý si soupeře, jenž sídlí na osmé pozici v tabulce doslova podal a donutil je k takzvané hokejové sebevraždě, čímž můžeme rozumět zbytečné, vynucené fauly a nedisciplinovanost.

Očima trenéra Kuba: „Vlastní neukázněností jsme se připravili o body, nezvládli jsme to po taktické stránce a zbytečně jsme chybovali. Utkání jsme si prohráli vlastně sami.“