Po domácí sérii míří Vsetín do Havířova

Aleš Koňařík • 19.11.2002

V s e t í n - Extraliga uhání ostrým tempem dále a v rámci 23.kola se Vsetín utká po čtyřech domácích zápasech v řadě s Havířovem, se čtyřmi body beznadějně se topícím na konci tabulky. Úterní soupeř vsetínských hokejistů naposledy prohrál vysoko 8:1 v Litvínově a jako první mužstvo v extralize se přehoupl přes nelichotivou hranici sta obdržených branek. Přesto všechno zní vsetínské krédo jednoznačně: Havířov se nesmí za žádnou cenu podcenit!

Letošní výkony severomoravského celku napověděly již po několika odehraných kolech o tom, kdo je letos největším kandidátem na baráž. Česká extraliga dosud nepamatuje případ, aby mužstvo po bezmála polovině extraligy nemělo na kontě jediné vítězství v normální hrací době. Na bídných výsledcích Panterů se nijak neprojevila dvojnásobná změna na trenérském postu, ani hráčské výměny, kdy i tak oslabený kádr počítal ztráty: do Zlína odešel nejproduktivnější útočník Martin Filip, do Vítkovic pak Radek Procházka a angažmá předčasně ukončil i brankář Mařík.

Vsetín dělí od Havířova 23 bodů, přičemž v posledních zápasech se vsetínští dokázali vybičovat ke skvělým výkonům. Otázkou zůstává, zda po vyčerpávajícím a takřka tři hodiny trvajícím duelu proti Zlínu v sobě najdou sílu a motivaci i proti poslednímu týmu soutěže. V prvním utkání zvítězil i díky dvěma trefám Jiřího Hudlera Vsetín 5:2.

Pravděpodobná sestava Havířova:
P. Svoboda (J. Čech) - F. Štefanka, V. Čech, Boháček, Dobrovolný, Harant, Michael Procházka - J. Kopecký, Martin Čech, Míka - Boháč, Staněk Sršeň - T. Micka, Hrbek, Michal Čech