Po přestávce pokračuje extraliga ve středu, Valachy čeká pátý Litvínov

Jan Hrbáček • 14.11.2006

V s e t í n - Necelé dva roky, přesněji šest zápasů čekají hokejisté Vsetína na vítězství nad Litvínovem. Nyní se tuto nelichotivou sérii pokusí přerušit na Stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. "To už není možné," kroutil s podivem hlavou Břetislav Kopřiva po prvním letošním zápase ve Vsetíně, který skončil výrazným rozdílem 3:6 pro Litvínov. Asistent trenéra i tentokrát varuje před příliš malým respektem ze soupeře: "Litvínov má velkou útočnou sílu a pokud se jejich hráči dostanou k puku, tak jsou velmi nepříjemní. Musíme hrát zodpovědně a zbytečně hru neotevírat." Vsetín stále figuruje na posledním místě tabulky, proto potřebuje každý bod a ze severu Čech by se určitě nějaký hodil.

Vsetínské mužstvo však v těchto dnech trápí daleko jiná věc a to obrana. Už tak mizerně hrající defenzivu ještě nalomilo zranění klíčového zadáka Josefa Hrabala, který si při své reprezentační premiéře poranil pravé rameno a bude minimálně na měsíc mimo hru. Dalším zraněným je se zlomeným prstem Michal Horák. Z Německého poháru se vrátila lotyšská dvojice Galvinš, Berzinš a ze srazu "20" mladíci David Květoň (4Z, 1+0), Radim Ostrčil (3Z, 1+1) a Marek Knebl.

Snad to letos zlomíme, máme k tomu ještě tři šance.
— Břetislav Kopřiva
Oba týmy nabíraly v reprezentační přestávce fyzickou kondici a také prováděly drobnější změny v kádru. Vsetín poslal do prvoligového Prostějova na hostování do konce prosince útočníka Lukáše Dubu a do konce sezóny pak dalšího forvarda Vladimíra Škodu. V přípravném zápase s Rigou zkoušeli trenéři prostějovského Davida Všetečku, vedení však delší dobu slibuje zvučnější posilu. V tabulce pátý Litvínov dává v brance přednost dvojici Hübl - Fiala a tak se rozhodl zbavit zkušeného gólmana Martina Altrichtera, který odešel do Mladé Boleslavi. Obránce František Bombic zase zamířil na hostování do slovenského Trenčína.

První duel: Tři body si odvezli hosté

Vsetín nedokázal odpovědět vyrovnáním na dva rychlé góly z hole litvínovského Kubinčáka. Další tři branky pak poslaly hosty do jasného vedení. Pátý gól vsítil Martin Jenáček, který ještě loni působil na druhé straně tohoto duelu.

Vsetínská hokejová a.s. - HC Chemopetrol Litvínov 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)
Branky:
23. Kučný (Grill), 46. Hrabal (Kučný), 55. Grill (Stantien) - 3. Kubinčák (Reichel), 17. Kubinčák (Reichel), 29. Kopecký (Bednařík), 37. Prorok (Reichel), 42. Jenáček (Benda), 48. Kopecký (Trávníček).

Pravděpodobné sestavy

Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Nikolov, L. Poživil, Skruhovec, Gýna - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Jenáček - Trávníček, Kopecký, Bednařík - Černý, Lukeš, Sklenička - Jánský.

Vsetín: Štefl - Kučný, Balčík, Galvinš, Bobček, Bolf, Štach, Ostrčil, Brincko - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - D. Květoň, Kucharčík, Sakrajda - Davídek, Sabol, Kraus.