Pokus č.3, získá Vsetín skalp polského týmu?

Filip Bazala • 23.08.2016

Lapač bude podruhé v přípravě hostit zápas. Svěřenci trenérů Jenáčka a Dopity po zdaru s Šumperkem budou chtít ulovit i první skalp polského týmu. Mají poslední šanci a to proti JKH GKS Jastrzebie. Ladí se sestavy, hráči si dělají místo v týmech, takže nás čeká podobná podívaná jako poslední utkání se Šumperkem. Přijďte se podívat na konfrontaci polské extraligy s českou třetí nejvyšší soutěží.

Již potřetí se vsetínští hokejisté v přípravě utkají s polským zástupcem. Po Tychy a Oświęcimi přijde na řadu tým JKH GKS Jastrzębie. Kvalitativně by na tom měl náš aktuální soupeř být přesně něco mezi Tychy a Oświęcimí. Polský celek trénuje slovenský kouč Róbert Kaláber, který v dobách aktivního hráče nastupoval v útoku na pozici levého křídla. Hájil barvy Piešťan, Prievidze nebo Dukly Senice. Nyní v roli trenéra polského celku se snaží svůj tým připravit na sezónu. V té loňské si Jastrzębie vedlo dobře, skončilo na čtvrtém místě, ale ve čtvrtfinále play-off jim po třech zápasech ukončil sezónu pátý tým tabulky Sanok. V polském týmu nastupoval ještě nedávno Patrik Vrána, který v tuto chvíli zkouší štěstí na Vsetíně.

Přípravné zápasy Jastrzebie

Poruba – JKH 4:0

Slovensko U20 – JKH 3:2p

JKH – Vítkovice jun. 4:3

Poruba – JKH 3:1

JKH – Bytom 6:4

JKH – Vítkovice jun. 3:1

Sestavy z minulých zápasů:

Vsetín: Šurý (Hromada) – Mojžíš, Žák – Vrána, Štindl – Kobylík, Janáček – Šjafotdinov, Pokorný, Vávra – Zúbek, Finsterle, Čech – Čuřík, Vítek, Hořanský – Šilhavý, Daněk.

Jastrzebie: Zabolotny (Fučik) – Šťáva, Gimiński, Látal, Balcerek, Hrehuš, Kubeš, Kegalj – Laszkiewicz, Wróbel, Komínek, Nalewajka R., Nalewajka Ł., Bryk, Swierski, Kulas, Pelaczyk, Matusik, Kącki, Rafalik.