Porazit rozjetý Prostějov je super, neskrýval potěšení Adam Mikšovský

Filip Bazala • 17.10.2013

V aktuálně hrané sezóně se na Lapači proti Prostějovu hrál zatím rozhodně nejzáživnější zápas. Našlapaný Prostějov, který padl zatím pouze jednou si přijel pro body na Vsetín. Valaši se však nedali snadno a od začátku utkání drželi krok se soupeřem. „Nechtěli jsme hrát ustrašeně. Řekli jsme si, že jim půjdeme do těla a čekat na jejich chyby,“ přiblížil předzápasovou taktiku Adam Mikšovský. „Proti týmům jako Prostějov se nám hraje úplně jinak. Chtějí hrát hokej, což nám svědčí,“ vysvětluje střelec vítězné branky.

Adame, jak hodnotíte zápas s Prostějovem?
Strašně důležité ubojované vítězství, jelikož máme před sebou tři venkovní utkání. Nebude to jednoduché, ať už jde o kvalitní či méně kvalitní tým, protože venku se hraje vždy hůře. Dnešní tři body jsou strašně důležité. Věřím, že i psychika týmu se tímto zvedne.

Co jste si před zápasem říkali?
Prostějov je tým, který trénuje společně i dopoledne. Drtivá většina z nich jsou profíci. Tudíž jsme věděli, že asi ve hře bude nějaký rozdíl. Říkali jsme si, že jim půjdeme do těla, budeme dobře bránit, čekat na jejich chyby a něco z našich šancí dáme.

Kdy se dle vás lámal v zápase chleba?
Nejspíš branka na 4:2, i když je těžké říct, který okamžik byl zlomový, protože si myslím, že jich bylo více. Branka na 4:2 nás trochu uklidnila.

Podobně jako minulé sezony, když přijel na Lapač kvalitní soupeř, jste se dokázali blýsknout skvělým výkonem. Stejně tomu tak bylo i proti Prostějovu. Čím to je, že to tak nejde i proti např. Frýdku-Místku?
Myslím si, že týmy z vrchu, které k nám přijedou, hrají hokej. Chtějí hrát hokej a není to žádná osekávaná. Proti takovým týmům se hraje úplně jinak, kombinuje se a nejen seká a vypichuje či jsou zalezlí v obraně. Řekl bych, že je to právě tím.

Lapač žil utkáním s Prostějovem. Pomohla vám i divácká kulisa?
Je pravdou, že hráč to při utkání natolik nevnímá, když fanoušci křičí nebo fandí. Spíš to pociťuje jako hluk, něco za svými zády co člověka povzbuzuje a to je perfektní. Hraje se tak lépe, než když se přijede na prázdný stadion. Je daleko lepší přijet někde, kde domácí fanoušci fandí svému týmu a to je perfektní. Hokej se hraje pro lidi a doufám, že se zápas s Jestřáby líbil.

Petr Hromada vás opět hodně podržel.
Mockrát. Oproti loňsku udělal super skok. Strašně se zlepšil. Vím z tréninků, že je strašně těžké mu dát gól. Je hodně rychlý, ruce má předvídavé a je perfektní. Gólman to je základ. Osobně radši střílím na brankáře, který má lapačku na levé straně, protože mířím většinou na dřevěnou nohu, tedy pravou gólmanovu.

Adam Mikšovský proti Prostějovu zářil. Na fotce střílí vítěznou branku. Při samostatném úniku nedal Kociánovi šanci.

V Prostějově jste působil. Proběhlo před zápasem nějaké hecování?
Ne. Schválně jsem před zápasem nic neříkal, protože když vyhrajeme, tak klukům říkám, že dáme svačinku. Tentokrát nic neproběhlo. Po zápase jsem však klukům řekl, že v pátek hned něco uděláme.

Byl jste proti Prostějovu speciálně motivován?
Určitě jsem chtěl zvítězit. Nikoliv kvůli tomu, že jsem v Prostějově působil, ale proto, že je to kvalitní mančaft. Takto vyhrát doma 4:2 proti Prostějovu, který je na tom myslím super, je opravdu to nejlepší. Nechci nic zlehčovat, ale je to lepší, než kdyby se vyhrálo např. 6:0 proti Novému Jičínu, Valašskému Meziříčí apod..

Jak hodnotíte v sezóně své individuální výkony?
Začátek sezony, nechci říct, že byl špatný, ale byl za očekáváním. Doufám, že se začnu zvedat a budu více přínosem pro tým, co se týká branek i útočné fáze. Sám jsem byl nespokojený, že se málo prosazuju. Myslím si, že i okolí to vidělo, ale to k tomu patří.

Hraje v tom roli i vaše nová práce mimo hokej?
Je jen těžší si na to zvyknout. Jak říkal Robin Ševčík, tak spolu pracujeme v jedné firmě. Máme to de facto hodně podobné. Nejtěžší je asi vážně si na to zvyknout. Ráno člověk vstane a už nepřijde před tréninkem domů, ale přijde až např. o půl desáté. Nestěžuji si, naopak jsem rád. I když je třeba člověk unaven, tak odpoledne přijde na jiné myšlenky.

Čekají vás tři venkovní zápasy. První v Břeclavi. S jakými cíly pojedete na jejich led bojovat o body?
S podobnými, jako proti Prostějovu. Musíme dobře bránit, neříkám přímo čekat jen na jejich chyby, ale dostat je i pod nějaký tlak, napadat, ale zároveň hrát zodpovědně dozadu. Musíme využít šance, které si vytvoříme. Snad přivezeme z venkovních utkání co nejvíce bodů, protože je ve hře devět bodů. Čím více jich uhrajeme, tím lépe pro nás.