Poslední utkání roku, Vsetín míří bojovat o play-off do Prostějova

Jan Tajzler • 28.12.2017

Naposledy v roce 2017 se Vsetín představí v soutěžním utkání. Cílovou destinací bude v pátek 29. prosince Prostějova. Valaši budou usilovat o třetí vítězství v řadě a také o možnost dotáhnout se ne elitní osmičku, na kterou ztrácejí už pouhé tři body. Boj mezi Hanáky a Valachy odstartuje v 18:00 na ledě prostějovských Jestřábů.

Prostějov a Vsetín se letos střetly již dvakrát, v obou případech se radoval domácí tým. První vzájemné měření sil v rámci WSM Ligy se uskutečnilo v Prostějově. Valaši na Jestřáby dokázali vletět a vybudovat si dvoubrankový náskok. Po většinu utkání vsetínský tým držel vedení, ale bojovní Hanáci se pokaždé dokázali dotáhnout a v samotném závěru utkání otočit stav na konečných 5:4 ve prospěch Jestřábů. Nyní se Vsetín pokusí Prostějov porazit na jeho vlastním ledě a přiblížit se vysněným pozicím pro play-off.

Prostějov: Prodlouží Jestřábi vítěznou sérii?

Hokejový Prostějov prožívá skvělé období. Hanáci momentálně drží vítěznou sérii, která čítá již 7 zápasů v řadě. Forma Prostějova se aktuálně zrcadlí na 4. místě v tabulce WSM Ligy, Jestřábi jsou aktuálně pouze šest bodů za prvními Karlovými Vary, ale musejí se ohlížet také za sebe, protože pouze horší skóre má Slavia Praha a dva body ztrácejí přerovští Zubři. Prostějov ve své cestě vstříc k čelu tabulky postupně zdolal Litoměřice, Slavii, Havířov, České Budějovice, kde zvítězil jako první tým v sezoně. Poté přišly povinné vítězství nad trápícími se Benátkami a Kadaní. Naposledy se o síle Prostějova přesvědčil Frýdek-Místek, jenž si z Hané odvezl porážku 2:5.

Prostějovu se po nepříliš výrazném začátku probudily letní posily Tomáš Nouza a Tomáš Divíček. Oba borci jsou aktuálně tahouny prostějovského týmu, Nouza potvrzuje svou pověst střelce a momentálně vstřelil 15 branek a připsal si 22 asistencí. Divíšek je na tom se střílením branek úplně stejně jako Nouza, akorát má o jednu asistenci méně. Nejproduktivnějším hráčem Jestřábu je však Jan Rudovský (14+25). Zmínit musíme také Matouše Venkrbce (9+18) či dalšího kanonýra Davida Dvořáčka (15+11).

Obranné řady Prostějova má na povel zkušený Marek Drtina (4+16). Druhým nejproduktivnějším obránce je Dušan Žovinec (5+6) a cenné zkušenosti dodává týmu také Aleš Holík (5+5). Brankoviště Prostějova střeží velká opora Jakub Neužil, ve 32 utkání si vychytal úspěšnost zákroků těsně pod 93 % a průměrné za zápas inkasuje 2,13 branek. Záda mu kryje Dominik Groh, ten se však během sezony dostal do prostějovské branky pouze ve čtyřech případech.

Vsetín buší na brány play-off

Valaši si během vánočního období spravili náladu a po třech porážkách v řadě se znovu přiblížili pozicím zaručující účast v play-off. Vsetínští nejprve vybojovali dva cenné body na ledě Havířova, kde zvládli samostatné nájezdy a zvítězili 3:2. Velká paráda se pak dostavila po vánočních svátcích, kdy Vsetín vyzval českobudějovický Motor. Svěřenci trenéra Dopity předvedli výkon na hranicích svých možností a původního lídra tabulky porazili 3:1. V utkání proti velkému favoritovi se blýskl David Vítek, jenž vsetínskému týmu pomohl k vítězství dvěma přesnými trefami.

Prosti Českým Budějovicím otevřel skóre Vojtěch Šilhavý, jenž byl spokojen hlavně s hrou Valachů při nerovnoměrném počtu hráčů na lede: „Ano, dnes nám to opravdu klaplo. My to trénujeme, snažíme se, ale bohužel nám to někdy nelepilo. Dnes si to ale všechno sedlo a dali jsme branku v přesilovce. Je pro nás opravdu důležité, že nám ty přesilovky teď jdou a doufám, že se nám tak bude dařit i nadále. Jistě je ale na čem pracovat. Člen druhé útočné formace se nově zabydluje v jednom útoku s Tomášem Vávrou a Martinem Podešvou, spolupráci si pochvaloval, ale žehral na své neproměněné šance: „Změna tam nastala, ale chtěl bych se klukům hlavně omluvit, že jsem tam hodně šancí neproměnil. Hrálo se mi s nimi moc dobře, jen jsem prostě měl proměnit více šancí,“ poznamenal sebekriticky Šilhavý.

Nyní se Vsetínu naskytla možnost dotáhnout se na 8.místo zaručující play-off, zelenožlutým schází pouhé tři body a navíc mají také zápas k dobru. Proti Prostějovu ovšem nečeká vsetínský tým nic jednoduchého, Hanáci hrají ve velké pohodě a touží proti Vsetínu po osmém vítězství v řadě: „ Od tohoto zápasu s Českými Budějovicemi se chceme odpíchnout a hrát úplně stejně. Chceme za každou cenu vyhrát a hrajeme prostě, jako bychom už byli v paly-off,“ dodal odhodlaně vsetínský útočník Šilhavý.

Bitva mezi Prostějovem a Vsetínem startuje v pátek 29. prosince na hanáckém ledě. Pokud se do Prostějova nechystáte, můžete utkání tradičně sledovat prostřednictvím textového online přenosu a nebo využít služeb TVCOM a hodnotit počínání Valachů v přímém přenosu.

Sestavy v minulém kole:

Prostějov: Neužil – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Rašner, Mikliš, Žovinec, Horyna – Nouza (A), Divíšek (A), L. Luňák – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Hajný, V. Meidl, Zabloudil – Nestrašil, Prokeš, Fiala.

Vsetín: Šurý – Teper, Janáček, Frolo, Ostrčil, Dundáček, Holomek – Březina, Kopta, Markovič – P. Beránek, Kucharczyk, Protasenja – Podešva, Šilhavý, Vávra – Karafiát, Illéš, Vítek.