Poslední zápas před play-off čeká starší dorostence v Českých Budějovicích, mladší dorostenci zajíždí k nejdůležitějšímu utkání sezóny

Filip Bazala • 17.03.2011

Dobrá zpráva pro trenéra starších dorostenců Luboše Jenáčka je ta, že do brány se vrací Tomáš Kohn. Ta špatná je ta, že místo něj přibyli na marodku hráči Janeba, Daněk a Stodůlka, kteří tak nejen v Českých Budějovicích budou hodně chybět. Pokud se po tomto utkání neudrží Vsetín do osmého místa, tak bude už v pondělí hrát play-off na domácím hřišti "Chtěl bych pozvat všechny diváky na Lapač. Myslím, že kluci si to za celou tu sezónu zaslouží," zve diváky trenér Jenáček. Mladší dorostence čeká zápas sezóny v Olomouci, kde se pokusí pokořit domácí tým a vybojovat před posledním kolem průběžné druhé místo.

II. část sk. A, 6. místo, 45 bodů, skóre 100:101

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Jenacek/
Luboš Jenáček o zápase v Budějovicích:
» Vrátil se nám Tomáš Kohn a v ČB nastoupí do branky, ale uvidíme, jak na tom bude. Mrzí nás zranění Daňka, Stodůlky a Janeby, kteří tým táhli a zasloužili by si hrát play-off. Jestli se po zápase v ČB neudržíme do osmé pozice, tak budeme hned v pondělí hrát doma play-off. Chtěl bych pozvat všechny diváky na Lapač. Myslím, že kluci si to za celou tu sezónu zaslouží.

Starší dorostence čeká poslední utkání nástavbové části a hned v pondělí se rozjede play-off. Jestli vsetínský tým bude hrát doma se rozhodne právě po tomto utkání. Valaši jsou na osmé příčce, ale bod za nimi je Litvínov, který ovšem hraje na Spartě, která letos dominuje na prvním místě a tak šance, že Vsetín bude začínat play-off z osmého místa je vysoká. Každopádně to mají vsetínští stále ve svých rukou, jelikož je čeká poslední utkání na ledě druhého celku tabulky, jenž hrají v dresech připomínajíc tým "Habs" tým HC Mountfield. Jak jsem již zmiňoval, tak České Budějovice hrají na druhém místě se sedmapadesáti body. V posledním zápase dokázali zvítězit na ledě Havlíčkova Brodu 5:7. Celky spolu změřily síly letos pouze jednou a to ve Vsetíně, kde dokázali zvítězit po samostatných nájezdech vsetínští. Do branky bude připraven Tomáš Kohn, který by měl ještě odpočívat, ale má nesmírnou touhu hrát a tak dostane šanci. Pokud to půjde měl by chytat i v play-off. Trenér Jenáček, ale také zmínil jméno Miroslava Svobody, který výborně nahradil dorosteneckou jedničku, když byla zraněna. Dále řekl, že počítá do brány i s ním, jelikož ví, jak je těžké dostat se zpět do formy po zranění, když jste gólman. Dorostencům bude v Budějovicích chybět zraněné trio Janeba, Daněk a Stodůlka. Utkání se hraje v pátek 18.3. v 18:00 na ledě Mountfieldu.

Poslední vzájemné utkání

VHK Vsetín - HC Mountfield 3:2sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. Pokorný, 56. Daněk (Pelc), rozh. nájezd Ptáčník - 19. Beneš (Švec), 43. Bílek (Hájek, Beneš).

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Svoboda - Žabčík, Pelc, Hradil, Žák, Báchor, Galia, Kovář, Štědrý - Neuwirth, Pokorný, Štrbík, Ptáčník, Stodůlka, Kohout, Kývala, Slováček, Brida, Tobola

HC Mountfield: Gába (16. Podskalský) - Kříž, Plášil, Škopek, Kypta, Pařízek, Prokop - Mareš, Bárta, Rob, Beneš, Bílek, Trummer, Švec, Hájek Svoboda.

4. místo, 63 bodů, skóre 149:85

Aktuální pohled na tabulku ELIOD servis extraligy mladšího dorostu

Mladší dorostence čeká asi nejdůležitější zápas sezóny, protože zajíždí na led týmu HC Olomouc a musí zvítězit, aby se dostali na druhé místo, právě před klub z Hané. Vsetín sice už jedenáct zápasů v řadě nedokázal nikdo porazit, ale i tak to bude velmi těžký oříšek pro tým trenérů Žilky a Štrauba, kteří vědomi zlomového utkání budou muset vymačkat z hráčů co nejvíce. Zapomenout se nesmí na Třinec, který je dva body za dvojicí Vsetín - Olomouc. Slezany čeká utkání v Přerově, kde s největší pravděpodobností zvítězí a poté hrají doma s Olomoucí, takže ještě klidně může skončit na druhé příčce tým Ocelářů. Vzájemná bilance Vsetín - Olomouc je 1:2 pro naše soupeře. Porazit je se povedlo vsetínským až v minulém vzájemném zápase na domácím hřišti. Doma Olomouc bude mnohem silnější a dle zpráv z jejich tábora se na zápas všichni těší a chtějí Valachy porazit. Utkání o druhé místo se hraje v neděli 20.3. od 11:30. Obě utkání budete moct sledovat prostřednictvím serveru onlajny.cz

Poslední vzájemné utkání

VHK Vsetín - HC Olomouc 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)
Branky: 40. Helešic (Abdul, Ščotka), 41. Hořanský (Kohout), 45. Pokorný (Abdul), 52. Kohout (Žabčík, Pokorný), 60. Kohout (Pokorný) - 13. Brandýs (Augustin, Beták), 19. Beták (Augustin, Konečný), 35. Konečný (Augustin).

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Svoboda - Ščotka, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Hajda, Svozílek - Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Mikula, Tydlačka, Malý, Helešic.

HC Olomouc: Málek – Kropáč, Nesvadba, Rašner, Zbořilák, Majer, Horák R., Pokora – Vrána, Konečný, Augustin (C), Minařík, Markl, Kočiřík, Čamek, Dittrich, Galeta, Beták.