Postup je pro nás prioritou, hlásí Dominik Pokorný

Kristýna Zigmundová • 26.08.2016

„Se Vsetínem si chci zahrát v první lize,“ hlásí jednadvacetiletý útočník a odchovanec Vsetína Dominik Pokorný. Po angažmá v Třebíči a Kometě se vrací zpět na Lapač do domácího prostředí. „Většinu kluků znám od mala a bez problémů mě vzali mezi sebe. Navíc už loni jsme si spolu psali a já jsem i sledoval dění tady na Vsetíně.“

Jak hodnotíte toto mezistátní utkání?

Podle informací přijel soupeř v oslabené sestavě. Hráli jsme to, co jsme si řekli. Soupeř nám taky chvilkama nestíhal a bylo to potom hodně vidět.

Čekal jste, že se zápas bude vyvíjet tak, jak se vyvíjel?

Od soupeře jsme to opravdu nečekali, ale během první třetiny, jak jsme se na to dívali, jsme si říkali, že to musí být jasný zápas.

To bylo také na tomto zápase zvláštní. Jedna lajna vždy byla v šatně, proč tomu tak bylo?

My jsme totiž čtyři lajny, takže jsme chtěli mít určitou intenzitu střídání, takže vždy po třetinách jsme se střídali.

Jak se vám tedy první třetina jevila z pohledu diváka?

Soupeř neměl většinou puk a bylo dost jasné, že jsme ho hodně přestříleli.

Je to váš druhý odehraný zápas, jak hodnotíte kabinu?

Většinu kluků znám, vzali mě mezi sebe. Přece jen se známe od mala. Úroveň je tady opravdu vysoká, prvoligová, možná i vyšší. Parta se tady sešla taky dobrá.

Jak se zrodil váš návrat na Vsetín?

Hrál jsem v Třebíči. Tam bylo hodně hráčů a řekli mi, že pro mě bude lepší, když budu hrát stabilně někde ve druhé lize, než být ve čtvrté lajně, kde si asi moc nezahraju. Trenéři mi tedy oznámili, že se ozval Vsetín s nabídkou, že mě tady chtějí. Já jsem neváhal a vrátil jsem se.

Sledoval jste v předešlých letech Vsetín?

Sledoval jsem všechny zápasy, byl jsem se i podívat na finále. Byl to zrovna ten vyprodaný zápas. S klukama z kabiny se znám, takže jsme si i psali a de facto jsem je i sledoval celou sezónu.

A jaké máte na Vsetíně plány?

Tak postup do první ligy, to je jasné. Určitě si chci na Vsetíně zahrát první ligu.