Předčili nás v rychlosti i důrazu, praví Maršalík

David Škabraha • 19.02.2008

V s e t í n – Opět tu máme nový týden a společně s ním se hlásí naše redakce, aby čtenářům prostřednictvím pravidelné reportáže ze světa mládežnického hokeje připomněla úspěchy i neúspěchy vsetínských nadějí. Protentokrát si přiblížíme důležité okolnosti zápasů, které mladí Valaši odehráli jak doma Na Lapači, tak na zimním stadionu Luďka Čajky ve městě odvěkého vsetínského rivala – ve Zlíně. Deváté třídy spolu s osmými bojovaly na domácí půdě. Poté, co derby úspěšně absolvovali starší z dvojice, mladší kolegy na oplátku rozprášil sousední Zlín 1:7. Domácí pohodlí bylo odepřeno šestým a sedmým třídám, které z Baťovy metropole nedokázaly dovézt ani jeden bod.

8. a 9. třídy – trenér Ladislav Maršalík

8.třídy – Vsetín – RI OKNA Zlín 1:7

A bylo to tady, na Vsetín dorazili Berani ze Zlína a Lapač se rázem změnil v bojiště, jak tomu již u zápolení odvěkých soupeřů bývá. Hosté, aktuálně třetí ve skupině „J“, přicestovali na Vsetín s mírnou papírovou převahou. Její opravdové rozměry se bohužel pro domácí projevily přímo v zápase, a to zejména na vysokém výsledku.

Klukům z Lapače se stal osudným nejspíše nedostatečný důraz. Když to vezmeme zkrátka, byli jednoduše hosté lepším celkem, jak po stránce rychlosti pohybu na ledě, neméně tak co se týká zmiňovaného důrazu. Přece jen se domácí celek zmohl alespoň na čestný úspěch, přesnou trefou nedal brankáři šanci ambiciózní Krčma.

Očima trenéra Maršalíka: „Soupeř byl prostě lepší, předčil nás svou rychlostí i důrazem“

9. třídy – Vsetín – RI OKNA Zlín 3:1

Při boji deváťáků, opomineme-li znatelně vyspělejší dojem ze hry, bylo celé utkání pro diváky daleko více zajímavé. Proč? Hrálo se totiž velice vyrovnaně, čemuž udělali domácí přítrž v poslední části hry. Všechno završili svým dravým finišem a nad třetí třetinou se vznášel zelenožlutý opar.

Výsledek víkendového klání opět jen dokládá pořadí v průběžné tabulce, Vsetín si před svým protivníkem vybudoval sedmi bodový náskok. Shlíží na něj ze své třetí pozice, jenomže Berani se octli až na sedmé příčce a absolutního čela je dělí i více než deset bodů. Zato alespoň žlutozelení mohou být v rámci možností spokojeni.

Očima trenéra Maršalíka: „Vyrovnaný zápas. ve kterém jsme si vytvořili více šancí až v závěrečné třetině. Tím jsme rozhodli utkání.“

6. a 7. třídy – trenér Miroslav Kubo

6. třídy - RI OKNA Zlín – Vsetín 5:3

Po nedaleké cestě do téměř sousedního Zlína naskočili šesťáci mezi mantinely nebojácně a s odhodláním, bohužel však hůře postavené mužstvo Zlína dokázalo hosty nakonec udolat! Rozdíl v postavení není mezi těmito dvěma kluby až tak propastný, jenomže výhoda domácího prostředí dokáže nejspíš dát týmu úplně jiný náboj. Úspěch zlínské mise se tedy odkládá na neurčité datum, i pro tentokrát proběhla totiž bez efektu.

Očima trenéra Kuba: „Sehráli jsme celkem vyrovnaný zápas, jenomže soupeř byl důraznější a dokázal tak i skórovat. Tým Zlína šlo také výškově jen těžko srovnávat s našimi kluky.“

7. třídy – RI OKNA Zlín – Vsetín 6:1

Na řadu přišel střet konce a čela tabulky – opřeli se do sebe opět Vsetínští a Zlínští! Domácí Berani, v současných chvílích vyhřívající se na slunném prvním místě se pustili do zdolávání hostujících Valachů.

Ti se doposud umisťují na opačném pólu tabulky, na své skóre stihli shromáždit pouhé tři body, což ve srovnání s dvaadvaceti zlínskými stačí tak akorát na osmé místo. Jak napověděly statistiky, Baťovo město se pro čistokrevné Valachy ukázalo být neúrodnou půdou a tak při odjezdu nebyl zelenožlutý autobus obtěžkán žádným novým bodíkem.

Očima trenéra Kuba: „Po dvou třetinách jsme vedli 1:0, kluci makali famózním způsobem. Ve třetí třetině již nezbyly síly a soupeř dokázal utkání strhnout na svou stranu.“