Představujeme další tři posily: Na Lapač míří Kucharczyk, Čuřík a Šurý

Filip Bazala • 04.07.2016

Na tiskové konferenci zaznělo mnoho zajímavých novinek a jednou z nich byly příchody posil a jde opravdu o zajímavá jména. Po příchozích Filipu Čechovi a Pavlovi Mojžíšovi byly odtajněna další tři jména – Radim Kucharczyk, Jakub Čuřík a Michal Šurý. Naopak se fanoušci musí rozloučit s Lukášem Plškem. Se všemi příchozími posilami připravujeme rozhovory, které si budete moct průběžně na našich stránkách přečíst.

Po třinácti letech se vrací na Vsetín, aby klubu pomohl do první ligy – Radim Kucharczyk. Vsetínský odchovanec se s Lapačem rozloučil v sezoně 2002/03, kdy odešel do finské nejvyšší soutěže. Následovalo angažmá v Třinci, Karlových Varech, Kladně, Bratislavě, Znojmě, Brně a Olomouci. Těmito městy vedla cesta zpátky na Lapač. Šestatřicetiletý křídelník bude jistě patřit k základním stavebním kamenům sestavy Vsetína. Vítejte zpět Radime!

Druhým jménem, které si představíme je čerstvý mistr republiky v inline hokeji – Jakub Čuřík. Fanoušci si tohoto hráče mohou pamatovat ještě z působení Prostějova ve druhé lize, kdy právě Čuřík patřil k tomu nejlepšímu, co Jestřábi v sestavě měli. Rodák z Opatovic u Vyškova poslední 4 sezony působil v první lize. Tři roky strávil v Třebíči a uplynulou sezónu v Prostějově. V těchto čtyřech sezonách odehrál 215 prvoligových zápasů ve, kterých nasbíral dohromady 102 (52+50) bodů.

Příchody posil je pro fanouška vždy radostná událost, ale příchody s sebou nesou i odchody a v tomto případě velkou ztrátu a to nejen z pohledu hokejisty, ale i člověka. Lukáš Plšek skrze pracovní vytížení, které mu nedovolí stíhat tréninky týmu, letos v dresu Vsetína viděn nebude. S největší pravděpodobností zamíří k soutoku Bečev do Valašského Meziříčí. Letos tak bude v kabině chybět velká osobnost a člověk, který vždy držel tým při dobré náladě svými povedenými hláškami a hlavně výborný gólman. Snad tomu tak nebude už navždy. Lukáši, patří ti velké díky!

Muže, který doplní Petra Hromadu v brankovišti je Michal Šurý. Čerstvě šestadvacetiletý gólman působil naposledy v Břeclavi a druhou ligu tak zná velice dobře. Stejně tak jej znají hráči či fanoušci Vsetína, protože tohoto gólmana mohli za uplynulé sezóny několikrát spatřit v brance Lvů. Fakt, že v minulosti několik zápasů byla břeclavská aréna pro Valachy nedobytnou tvrzí, měl velkou měrou na svědomí právě tento brankář. Ten však na Lapači nebude v dresu Vsetína poprvé, v minulosti v mládežnických letech už za Vsetín chytal.

Foto: hc-olomouc.cz, lhkjestrabi.cz, foto-hajdova.rajce.idnes.cz