Přímý souboj o baráž! Junioři jedou do jižních Čech bojovat o udržení

Dominik Tobola • 13.03.2014

Bechný vychytává nájezd Březiny, Vsetín vítězí v Jihlavě. O pár minut později Kladno rozhodne o své výhře taktéž po dovednostní soutěži, čímž určí zápas mezi Jihočechy a Valachy jako přímý souboj o to, kdo se vyhne tuhým bojům v baráži. "Bude to velmi vyhrocený zápas. Věříme, že ho zvládneme," zní jednohlasně z juniorské kabiny. Vsetínští mladíci se do Českých Budějovic vydají v časných ranních hodinách, samotné utkání je pak na programu od 15:00.

Nic napínavějšího v podstatě nemohla skupina o to, kdo se vyhne baráži, nabídnout. Předposlední kolo rozdá karty jednoznačně. Od 13:30 sehrají své utkání hokejisté Kladna a Pardubic. Už jistě zachránění Středočeši pohostí Pardubice, které si v případě vítězství zajistí stejnou pozici - tudíž poslední zápas této soutěže bude pro ně také derniéra v letošní sezoně. Pokud však tým z města z perníku a slavných steeplechase nezvítězí, dá naději poraženému z duelu mezi zelenožlutým Vsetínem a Českými Budějovicemi.

Tradiční klub z jižních Čech hraje takzvané play-out druhou sezonu v řadě. V loňském ročníku však do baráže šel pouze jeden celek, o němž bylo jasno dlouhou dobu dopředu. Ústečtí Lvi brali v podstatě všechny zápasy této skupiny jako soustředění na baráž. V té však nakonec neuspěli a poroučeli se zpět do prvoligových vod. Místo severočeského klubu se do nejvyšší juniorské soutěže podíval po pěti letech právě Vsetín. Valaši nyní bojují o to, aby do stejné prolínací skupiny nešli znova. Teď by to však bylo úplně jiné. Zklamání ze sestupu a euforie z vítězství v Lize juniorů. Cítíte rozdíl sami, že ano?

V kabině zelenožlutého celku ovšem panuje velmi dobrá a bojovná nálada. Poté, co tým z úpatí Vsetínských vrchů, utekl v Jihlavě dvakrát hrobníkovi z lopaty, vlila euforie mladíkům do žil novou krev. "Musíme to zvládnout. Hrajeme to na partu, je tady hodně odchovanců, což je super. Potom je tu pár kluků z jiných měst, kteří skvěle zapadli, takže se jinak hraje než, když se neznáte, nekamarádíte," utvrzuje o zdravém jádru týmu kapitán Dalimil Zvonek. "Je to výzva. Když vyhrajeme, udržíme se. Celý tým si to moc přeje. Chceme to pro sebe, pro naše fantastické fanoušky, pro Vsetín," hlásá jasně mladý talentovaný reprezentant Jan Ščotka.

Zápas tedy začíná úderem 15. hodiny a z utkání bude jako vždy připraven pravidelný onlajn přenos