Příprava pokračuje utkáním v Třebíči

Filip Bazala • 23.08.2017

Po vyrovnaném zápase s Přerovem si Vsetín neoddychne. Ve čtvrtek od 17:30 je čeká cestování do Třebíče, kde od 17:30 poměří síly s Horáckou Slavií. Trenéři Luboš Jenáček a Jiří Dopita mají spolu s týmem poslední tři zápasy přípravy, ve kterých mohou ještě vychytávat nedostatky před sezonou. Jak se jim povede v Třebíči?

Horácká Slavia Třebíč je již tradičním týmem druhé nejvyšší soutěže. Právě tento rok slaví moravský celek už dvacátou sezónu v řadě. Loni pátý celek tabulky v základní části má za sebou poměrně podařenou sezónu. Trochu hořkou pachuť mělo vypadnutí ve čtvrtfinále, když ani v jedno ze čtyř zápasu nestačili třebíčští hokejisté na pražskou Slavii. To vše vzal čas a přípravy na nový ročník vrcholí.

Že červenobílí myslí opět na vyšší příčky naznačuje udržení tří nejproduktivnějších hráčů týmu z uplynulé sezóny. Kanadské body budou opět sbírat kanonýři Roman Erat, David Dolníček nebo mladík Richard Kristl. V bráně bude hodně vynikat mládí. Třebíč má nyní na soupisce tři gólmany v hokejově stále velmi mladém věku. Vloni i extraligou zkušený Pavel Jekel (22 let), Dominik Svoboda (22 let) a Roman Šoustal (19 let).

Autor fotografie: Jiří Mokrý/hstrebic.cz

V přípravě se Slavii zatím velmi daří. Kromě remízy s mistrem extraligy Kometou Brno a prohrou v Přerově poměrem 3:0, kdy červenobílí nasadili poměrně mladou sestavu, jsou jinak stoprocentní. Třebíč si poradila postupně se Žďárem (5:3 a 3:2sn), Prostějovem (3:2) a naposledy Šumperkem (5:0). „V sestavě máme ještě několik otazníků. Už se snažíme hrát tu hru, kterou bychom chtěli hrát v sezóně, ale složení pětek se ještě může trošku měnit,“ řekl po zápase s Draky trenér Martin Sobotka.

Se Vsetínem se tedy dá očekávat už zápas, ve kterém se budou už jen ladit detaily na soutěž. Podobně se k tomu postaví i Vsetín. Valaši se nebudou moct spolehnout na zkušeného Radima Hrušku, který je na pár týdnů mimo hru. Zápas s Přerovem nedohrál ani Radim Kucharczyk pro zranění. Otazníky visí i nad startem Jakuba Tepera nebo Ondřeje Holomka s menšími zdravotními problémy.

V jakých sestavách vyjedou oba týmy na led tak bude jasno až 24.8. od 17:30, kdy startuje zápas na zimním stadionu města Třebíče.

Sestavy z posledního zápasu

Třebíč: Jekel - Vágner, Nedbal, Čejka, Spurný, Brančík, Hort, Wasserbauer Jiří, Sedláček - Erat, Dolníček, Novák - Vodný, Veselý, Kristl - Malec, Kusko, Mlynář - Kadlec, Heinrich, Ferda - Kratochvíl.

Vsetín: Horčička – Ostrčil, Frolo, Hryciow, Janáček, Žák, Dundáček, Weintritt – Markovič, Kucharczyk, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Kajaba, Karafiát, Vrána – Finsterle, Pokorný, Hořanský.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno