Příprava startuje! Vsetín na úvod otestuje Nový Jičín

Filip Bazala • 20.08.2012

Po několika měsíční pauze se vše rozjíždí nanovo. Několik klubů již přípravu zahájilo, ale vsetínské muže to čeká prvně 21.8. od 18:00. Viktor Hlobil s Liborem Forchem mají k dispozici hned několik hráčů, které potřebují otestovat a dá se čekat, že ti, ve kterých mají nejméně jasno budou nastupovat na led nejčastěji. Pro ty, kteří se nebudou moct dostavit osobně na Lapač je připraven podrobný onlajn přenos.

Vsetín vstupuje do přípravy proti Novému Jičínu, který je vždy velmi nevyzpytatelným soupeřem. Hosté navíc několik sezón po sobě drží poměrně stabilní kádr, což jim pomáhá se v začátcích sezóny co nejrychleji sehrát. Letos jejich mužstvo navíc doplnili dva zkušení hráči. V Karviné po sezóně ukončil své angažmá Marek Ivan a zamířil právě do celku Nového Jičína. V obranných řadách se znovu objevuje ex-meziříčský kapitán Přemysl Vašut. Není pochyb o tom, že tito dva hráči tým hostů zkvalitní a mohou jim významně pomoci dostat se do vyšších pater tabulky než deváté místo, kde uplynulou sezónu Nový Jičín zakotvil.

Pro Nový Jičín bude zápas na Vsetíně již druhou přípravou. První sehráli již v úterý 14.8., kdy se doma postavili Frýdku-Místku, který přehráli poměrem 5:2. Trenér Kamil Glabazňa byl s výkonem svých svěřenců spokojen. Hráči Nového Jičína trénovali hlavně kondici, první polovinu zápasu odehrály první dvě pětky a druhou polovinu další dvě pětky. Podobný styl přípravy možná uvidíme i v úterý na Lapači. Připomeňme si ještě výsledky zápasů Vsetína s Novým Jičínem v minulé sezóně. Na Lapači Vsetín dvakrát zvítězil 4:3 a 6:1. V Novém Jičíně se Valachům taktéž dařilo, zvítězili dvakrát 4:3sn a 3:1.

Za Vsetín se na zkoušku představí hned několik nových tváří, nastoupí i Barus?

Vsetínský kádr si po předešlé sezóně poměrně dokázal udržet své jádro. Tým sice opustili Michal Hrčka, Antonín Sprušil, Zbyněk Spitzer, Jiří Heš, Daniel Dědek nebo Jozef Šimek, ale většina hráčů zůstala. Těšit se letos můžou fandové na známé hráče jako:
Brankáři: Petr Hromada, Lukáš Plšek.
Obránci: Jiří Farda, Tomáš Mečiar, Tomáš Žabčík, Daniel Tesařík.
Útočníci: František Zúbek, Daniel Vaněk, David Vítek, Jiří Korčák, Ondřej Hruška, René Kajaba, Radek Holík.

Je zde také několik otazníků, které budou rozluštěny až později, jako například Petr Hruška, který zkouší štěstí ve slovenském MHC Martin. David Hoďa taktéž zkouší na Slovensku a to u vítěze první slovenské ligy v Bardejově. Jan Podešva je testován u prvoligových Draků z Šumperka. V případě, že se hráči v těchto klubech nedomluví, tak by s největší pravděpodobností měli putovat zpět na Lapač.

S týmem také trénuje několik hráčů, kteří na Lapači jsou na zkoušku. To znamená, že buď o místo v sestavě bojují nebo s týmem trénují, ale rádi by ještě okusili i vyšší soutěž. Tento případ postihuje hned několik hráčů. V obraně jde o jednadvacetiletého slovenského hráče Juraje Tichého (profil na Eurohockey.com). Další slovenskou akvizicí je dvaadvacetiletý Erik Hanus (profil na Eurohockey.com) a do třetice urostlý slovenský bek Michal Šišmič (profil na Eurohockey.com). Cestu na Lapač si našel i po dvou sezónách Tomáš Vodák (profil na Eurohockey.com). V obranných řadách také trénuje vsetínský odchovanec Petr Štindl (profil na Eurohockey.com), který po sezóně strávené ve slovenské extralize hledá angažmá jinde, ale prozatím trénuje na Vsetíně.

V útočných řadách Vsetína to zkouší opět slovenský hráč, který loňskou sezónu strávil v Havířově, ale také odehrál několik zápasů za Porubu - Mário Brezáni (profil na Eurohockey.com). Nově se také na Lapači představuje Patrik Rosenberg (profil na Eurohockey.com). Dále jde o na Valašsku už známé hráče, jako Adam Mikšovský, Martin Kotásek a Marek Dubec, který podobně jako Petr Štindl ještě hledá angažmá ve vyšší soutěži.

Možné sestavy:

Vsetín: Plšek, Hromada - Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Vodák, Tichý, Hanus, Šišmič, Štindl - Zúbek, Vaněk, Vítek, Korčák, O. Hruška, Kubo, Kajaba, Holík, Kotásek, Dubec, Rosenberg, Brezáni, Mikšovský, Barus.

Nový Jičín: Šrámek, Kozák - Horák, Andrýsek, Vašut, Chvostek, Hruška, Fišera, Gulda, Pelikán - Kabeláč, Uhlár, Ivan, Martinčík, Macháček, Štěpják, Brynecký, Zedník, Toman, Tomášek, Skaloš, Skyba.