Prodlouží junioři neporazitelnost i po tomto víkendu?

Filip Bazala • 12.10.2012

S dalším víkendem jsou tady i zápasy mládeže. Junioři razí do Hodonína hájit svou neporazitelnost. V neděli pak na svém ledě přivítají Frýdek-Místek. Starší dorostenci přivítají na svém ledě Kohouty z Olomouce. O den později v pravé poledne započnou své druhé víkendové utkání v Třinci, kde proti nim budou stát lídrové tabulky. Mladší dorostence čeká v neděli jediné víkendové utkání a to doma proti Warrioru Brno.

JUN: 1. místo, skóre 27:14, 18 bodů

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Junioři si po posledním kole upevnili první pozici v tabulce o čtyři body před druhým AZetem, který doma udolali po náročném zápase poměrem 3:2. Vítěznou branku vstřelil ve třetí třetině Dominik Tobola. Před Valachy jsou další dvě utkání, která nebudou jednoduchá. Nejprve v pátek 12. 10. se představí na ledě SHK Hodonín, jenž má zatím devět bodů a tři vítězství a tři prohry, což je slušné čtvrté místo.

Mužstvo Jaroslava Crlíka (HOD) doma letos ještě neprohrálo a vsetínské juniory nečeká nic lehkého, i když oni ještě neprohráli nikde. Každá série jednou končí, ale svěřenci Luboše Jenáčka udělají vše proto, aby na co nejdelší čas odolali. Zápas se hraje od 18:30 a připraven bude i tradiční onlajn přenos.

V neděli se na Lapači uskuteční osmé kolo Ligy juniorů, ve kterém vsetínští na svém ledě přivítají tým Frýdku-Místku, který se třemi body je na předposledním místě tabulky. Tady by vsetínská družina měla povinně vybojovat tři body, ale soupeře nebude radno podcenit. Zápas se hraje v neděli 14. 10. Od 10:30 na zimním stadionu na Lapači. Z utkání bude takéž připraven onlajn přenos, ale naši hokejisti ocení, když je přijdete povzbudit osobně, určitě půjde o zajímavou podívanou.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Kohn - Vašíček, Valentík, Daněk, Štrbík, Koutský, Surý, Koutník, Gromus, Žabčík, Kývala, Uchin, Baroš, Hradil, Žák, Ondra, Zvonek, Kajaba, Horák, Tobola, Báchor.

Hodonín: Jež - Kulyk, Miklík, Oško, Horinka, Adamec, Polák, Strapina, Hlavačka - Charvát, Tomi, Smetana - Vrba, Jurík, Čavoj - Duchoslav, Rauš, Sedlák - Kučera, Fojtík.

Frýdek-Místek: Horváth - Hamhalter, Blahuta, Minařík, Beinstein, Mamula, Kurajský, Vacula, Golasovský, Fiala, Kočko, Jakubowski, Mičulka, Alina, Čahoj.

SDO: 7. místo, skóre 24:42, 9 bodů

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Starší dorostenci se odlepili od poslední osmé příčky a po vítězství nad Přerovem a bodu z Havířova se posunuli na sedmou pozici. Olomoučtí Kohouti, se kterými Vsetín v pátek od 16:30 sehraje jedenácté kolo soutěže, jsou v menším útlumu. Poté, co kralovali tabulce, přišly čtyři prohry z pěti utkání a propad na čtvrtou pozici s šestnácti body.

Valaši Hanáky dokázali na jejich ledě porazit jako první v sezóně poměrem 4:3. Nyní je na svěřencích trenéra Wentritta, aby své vítězství potvrdili i na domácím ledě. Připraven je i onlajn přenos.

Druhý zápas vsetínské starší dorostence čeká o den později na ledě prvního Třince, který doposud prohrál pouze jednou. V prvním vzájemném měření sil na Lapači Oceláři zvítězili 2:6, i když Vsetín sehrál dobře první polovinu zápasu, ale na rozdíl od svého soupeře nedokázali proměnit šance.

Nyní to budou mít Valaši ještě o poznání těžší, protože budou hrát venku. Zápas se hraje 13. 10. Od 12:00 v Třinci. Připraven je i onlajn přenos.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Gottwald - Hajda, Žabčík, Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Januška - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Willert, Rod.

Olomouc: Motálek – Nesvadba, Brandýs J., Horák R., Majer, Rašner, Gatěk, Zbořilák, Hes M. – Konečný, Beták, Medek – Vrána, Šoustal T., Čamek – Kočiřík, Kropáč, Markl – Galeta, Štefka, Ministr T.

Třinec: Svoboda - Polášek, Mičulka, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Cienciala A. - Kovařčík M, Růžička, Kovařčík O., Pěnčík, Kofroň, Motloch, Pala, Kasala, Lorek, Jašek, Heider.

MDO: 9. místo, skóre 14:34, 6 bodů

Aktuální pohled na tabulku Extraligy mladšího dorostu

Mladší dorostence čeká o víkendu jediné utkání proti Warrioru Brno. Soupeř Valachů je po sedmi odehraných utkáních na páté pozici se čtrnácti body. Svěřenci trenéra Kuba v posledních dvou zápasech dostali 14 branek a potřebují si zvednout sebevědomí. Proti Warrioru Brno by se to mohlo podařit. Zápas se hraje v neděli 14. 10. od 13:00 na Lapači.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bechný - Gonos, Haničák, Krůžela, Pisklák, Richter, Vítek, Vodák - Čechmánek, Fryšara, Gharibyar, Janošek, Kovář, Lukáš, Matocha, Riška, Vojkůvka, Weintritt.

Warrior: Gerža – Haman, Lejska, Svoboda, Padrnos, Hladký, Petrla, Zelinka – Vágner, Lainka, Nossek, Roubal, Hussein, Tondl, Kůst, Jarolím, Lecián, Mazánková, Mudrych.