Proti Prostějovu nám vyšlo vše, pochvaluje si útočník Vaněk

Michal Veselý • 11.12.2008

P r o s t ě j o v - Vsetín válí, tentokrát podal snad svůj nejlepší výkon na ledě soupeře. Valaši výborně bránili, podnikali rychlé protiútoky a hlavně projevili chladnokrevnost v koncovce. Vybrat nejlepšího hráče zápasu tak nebylo snadné. Skvělý výkon začal od výborného Plška v brance až po posledního útočníka ze třetí formace. Nejvíce bodů, celkem tři (1+2), nasbíral forvard první řady Daniel Vaněk. Mladý útočník sehrál velice dobrý zápas a neustále zaměstnával obranu soupeře. A to nejen svými rychlými výpady, ale hlavně důsledným forčekingem. Hráči Valašského hokejového klubu si i díky němu připsali šesté vítězství v řadě a neustále stoupají druholigovou tabulkou.

Po venkovní výhře v Pelhřimově čekal Valachy druhý venkovní zápas, tentokrát proti Prostějovu. Zelenožlutí se do soupeře s chutí zakousli a od prvních minut byli pány na ledě. Danielu Vaňkovi se tak zápas hodnotil velice dobře: „Hráli jsme zodpovědně zezadu, dávali branky a zase nás podržel Lukáš Plšek v brance. Snadné vítězství to nebylo, Prostějov vyhrál snad pět zápasů v řadě. Nebylo to jednoduché, ale měli jsme šance a ty jsme proměnili.“

K vysoké výhře v poměru 6:2 hodně přispělo i to, že Vsetínští v zápase pořád vedli a soupeř musel dotahovat. „Pomohlo nám, že jsme v zápase pořád vedli, Kuba Ašer dal první gól, to nás nakoplo. Pak jsme mohli čekat jen na brejky,“ chválí spoluhráče útočník Vaněk. „Proti Prostějovu nám vyšlo úplně vše, přesilovky i oslabení,“ dodává druhým dechem. Mladý forvard měl pravdu, v obou činnostech byli zelenožlutí lepší.

Útočník s devítkou na dresu měl prsty v polovině branek. Původně byl určen jako střelec dvou branek, po utkání v pozápasovém rozhovoru uvedl vše na pravou míru. „Ten první gól jsem nedal já, to dal obránce Josef Šimek. Vystřelil od modré čáry, mě to možná trefilo, ale spíše ne. Druhou branku jsem vstřelil z levého křídla, viděl jsem, že gólman stojí na bližší tyči, tak jsem mu to dal nad vyrážečku,“ popisuje důležité branky Daniel Vaněk.

Vsetínský forvard si dlouho nebyl jistý vítězstvím, tým kouče Hlobila sice neustále vedl, ale Valaši letos už několikrát nadějný náskok prohospodařili. „Za stavu 5:2 jsem už ale věřil, že vyhrajeme, Jestřábi už byli trošku nalomení. Utkání jsme měli pod kontrolou. Je to super, je vidět, že jsme se zvedli i venku, konečně tam vyhráváme. Doma to potvrzujeme, máme teď šňůru,“ pochvaluje si Vaněk, podle kterého by tým chtěl dosáhnout středu tabulky. „Díváme k šestému místu," říká.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno