První venkovní utkání odehrají Valaši na žhavém ledě Přerova

Kristýna Guricová • 23.09.2009

Po dvou zápasech, sehraných v domácím prostředí, vyrazí zelenožlutí ke klání do Přerova. Tamní utkání, které se původně mělo odehrát minulou středu, bylo z důvodů rekonstrukce zimního stadionu přesunuto na tento týden. Lákadlem na oficiální otevření opraveného zimního stánku je i utkání se Vsetínem. Duel s Přerovem začíná v 18 hodin a můžete ho sledovat také díky online přenosu prostřednictvím našich stránek.

Hráči Valašského hokejového klubu zatím v letošní sezóně předvedli dva rozličné výkony. V prvním utkání přivítali Na Lapači Frýdek-Místek a i přes to, že po druhé třetině vyhrávali rozdílem jedné branky, dokázal nováček druhé ligy obrátit skóre a Valaši tak, po nepříliš přesvědčivém výkonu, prohráli 2:3. Ani druhý zápas se nevyvíjel příliš slibně. Po první třetině svítil na ukazateli stav 0:2. Hráči Techniky však po té začali kupit individuální chyby a i z nich pramenily tři branky, díky nimž si Vsetín připsal první letošní body. Momentálně sídlí svěřenci kouče Hlobila na 8. místě tabulky s bilancí jednoho zápasu k dobru.

HC Zubr Přerov: 12. místo, 0 bodů, skóre 2:6

V prvním druholigovém kole zavítali hráči Přerova na Techniku do Blanska. Celou polovinu hrací doby bylo utkání vyrovnané, avšak ve 30. minutě se prosadil jeden z domácích hráčů a Blansko šlo do vedení. V průběhu třetí části se hráči Techniky trefili do černého ještě dvakrát a vybudovali si tak tříbrankový náskok. Jedinou branku Zubrů si připsal Daniel Faltýnek, jehož zásah však přišel až na samém konci třetí části a hostům již na zvrat utkání zbývalo příliš málo času.

O šest dní později vyrazil ten samý tým na jih Moravy, do Břeclavi. Zde, svěřenci kouče Lubomíra Oslizla, prohráli stejným rozdílem - 1:3 a to i přes to, že šli v 17. minutě do vedení. V polovině utkání však Břeclav během dvou minut obrátila stav na 2:1 a střetnutí již dovedla do úspěšného konce. Jediná branka Přerova padla znovu zásluhou Daniela Faltýnka a ten se tak prozatím stal jediným střelcem týmu.

Branku Zubrů brání v letošní sezóně Radek Tihlář, který sem zavítal z Uničova. Během obou utkání, které dosud Zubři sehráli, si osmadvacetiletý brankář připsal již 68 zásahů, inkasoval přitom šest branek a jeho procentuelní úspěšnost se tak prozatím zastavila na čísle 91,18.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Plšek – Šimek, Trška, Bezouška, Matula, Zavrtálek, Pšeja – Mokrejš, Matějka, Tesařík, Ašer, Štraub, Korčák, Sakrajda, Ševčík, Knebl, Mikeš, Klabačka

HC Zubr Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Paška, Osina, Novák, Staněk, Pírek, Halouska - Kolář, Sprušil, Ditrich, Martinák, Kočara, Hanák, Menšík, Kohút, Žibrita, A. Frieb, Sedlář, Kundrátek