První zápas přípravy. Vsetín se v Púchově utká s Dubnicí

Filip Bazala • 02.08.2017

Oslavy postupu definitivně utichly a Vsetín načíná další ročník, ve kterém se bude prezentovat už jako prvoligový. Náročnou přípravu odstartují Valaši nedaleko na Slovensku v Púchově. Soupeřem jim bude MHK Dubnica. Zápas startuje 3.8. od 17h. Věříme, že se v novém ročníku na prvním přípravném zápase uvidíme i s několika našimi fanoušky.

Po osmi dnech na ledě, si vsetínští hokejisté poprvé vyzkouší přípravný zápas. První celek, se kterým budou Valaši měřit síly je také vítězem druhé ligy, nýbrž na Slovensku. Podobně jako v České republice, tak i na Slovensku řeší problém s nedostatečným počtem mladých talentovaných hokejistů. První slovenská liga tak pro nadcházející ročník zavedla podmínku, aby v zápase reálně nastupovalo sedm hokejistů mladších třiadvaceti let. Takovýto formát soutěže plánovali činovníci už déle, ale odsouhlasen byl až před letošní sezonou. Dubnica se do první slovenské ligy vrací po deseti letech, tedy trochu podobný scénář, který zažívá i Vsetín.

Na pikantnosti souboje přidá určitě fakt, že před nadcházející sezónou se týmu ujal bývalý vsetínský dlouholetý hráč a také bývalý spoluhráč Jiřího Dopity, tedy Roman Stantien. Obě velké persony vsetínského hokeje se tak budou moct spolu znovu pozdravit. V týmu Dubnice nalezneme i několik jmen, které se představily i na Lapači, jako Igor Bobček, Dominik Hegyi nebo Ondrej Burzala. Mimochodem vloni dovedl tým Dubnice k postupu další bývalý hráč Vsetína, a to Ján Pardavý. Po angažmá v Dubnici bude působit jako asistent trenéra v Dukle Trenčín.

Co od zápasu očekávat? Nejspíš půjde na obou stranách hlavně o testování hráčů na zkoušku, či nově příchozích, kteří by se měli rvát o svou šanci či pozici v týmu. Dubnica již jeden zápas odehrála, když padla s týmem Saryarka Karaganda z Kazachstánu hrající ruskou VHL poměrem 1:6. Jedinou branku slovenského celku zaznamenal Filip Nemček. Saryarka však patří mezi ty nejlepší celky soutěže a výsledek přípravného utkání byl tak poměrně očekávaný.

To se Vsetínem by si mohl slovenský tým mohl vést lépe. Pro Valachy to přeci jen bude první zápas a v plné síle nejspíš nenastoupí. Čeká nás tak nejspíš poměrně vyrovnané utkání. Kdo se bude radovat z prvního vítězství v přípravě? Dozvíme se 3.8. od 17h na zimním stadionu v Púchově.

Foto: facebook.com/mhkdubnica