Rád bych viděl Vsetín co nejvýš, hlásí Josef Daněk

Jan Tajzler • 25.07.2013

Loni patřil k hlavním strůjcům úspěšné sezony juniorů, letos se chce poprat o místo v A-týmu. I proto se útočník Josef Daněk už těší na začátek srpna, kdy Valaši vyjedou poprvé na led. „Samozřejmě už se nemůžu dočkat. Myslím, že každý hokejista se těší, je to ta oblíbenější část přípravy,“ říká dvacetiletý forvard, kterého čeká i větší seznámení se s trenérem Jakubíkem. „Zatím jsme si stihli jen podat ruce,“ usmívá se.

Josefe, máš za sebou letní přípravu s A-týmem, jak hodnotíš její průběh?
Přípravu s A-týmem jsem letos absolvoval poprvé v životě. Letní příprava byla samozřejmě náročná, ale měli jsme ji zpestřenou kicboxem pod taktovkou Pepy Mikeše. Nejlepší na letní přípravě bylo posedět si s klukama po tréninku v šatně a poslouchat perličky starších spoluhráčů (směje se).

Je nějaký větší rozdíl mezi přípravou juniorů a mužů?
Největší rozdíl je asi v tom, že v juniorce řešíte pouze hokej, ale v áčku už to tak není. Tady kluci chodí do práce a jsou rádi, když se můžou přijít odreagovat, takže dostat se na trénink není takovou samozřejmostí jako v juniorce. Co se týče fyzické stránky, je to zaměřené více na sílu.

Po vyhrané baráži o juniorskou extraligu se vyrojilo nové pravidlo o nasazování ročníků do nejvyšší soutěže, které povoluje pouze dva hráče ročníků 1993. Ten tvoří kostru vítězného kádru a dotýká se i tebe, už víš jak to bude s tebou v další sezoně?
Na svazu vymysleli tohle nové pravidlo a my s tím jen těžko něco naděláme, ale na to už se teď nesoustředím. S panem Jenáčkem jsme se bavili o možnosti startovat v několika zápasech, mělo by se však prostřídat více hráčů, abychom byli pořád v co největším zápřahu. Já jsem extraligu juniorů nikdy nehrál, takže by byl za tu zkušenost samozřejmě rád, ale popravdě mě to táhne spíš k seniorskému hokeji.

Nemrzí tě fakt, že váš ročník je vlastně ochuzen o rok v juniorské kategorii, zvlášť nyní, kdy se Vsetín bude potkávat s českou elitou?
Mrzí mě, že s takovou sestavou, co jsme měli vloni, si už nemůžu zahrát. Byli jsme opravdu dobrá parta a to jak na ledě, tak i mimo něj. Navíc jsme dokázali do puntíku naplnit naše cíle a to se málokdy povede. Vzpomínky však zůstanou.

Jaké cíle přisuzuješ juniorce v nováčkovské sezoně?
Nerad bych něco přisuzoval, nejsem věštec, ale přál bych si Vsetín vidět co nejvýš.

Zpět k A-týmu, během letní pauzy došlo k výměně na trenérském postu, místo hlavního kouče zaujal pan Juraj Jakubík. Měli jste možnost se s novým trenérem blíže seznámit?
S panem Jakubíkem jsme si stihli pouze podat ruku při představování, myslím, že ho více poznám až v průběhu sezony.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezonou

08.08: Vsetín - Hodonín

13.08: Vsetín - Nový Jičín

20.08: Hodonín - Vsetín

22.08: Přerov - Vsetín

27.08: Vsetín - Přerov

29.08: Vsetín - Opava

31.08: Vsetín - Vsetín 1993

03.09: Opava - Vsetín

05.09: Nový Jičín - Vsetín

Z Valašského Meziříčí posílí kádr Martin Ambruz, proti kterému jsi měl možnost nastoupit v loňském valašském derby. Jak jste přijali novou akvizici ve vsetínském dresu?
Martin Ambruz je hodně diskutovaný hráč, všiml jsem si toho i tady na webu. Jsem si však jistý, že nám jeho zkušenosti pomůžou, ostatně právě ty zkušenosti jsou ve Vsetíně již delší dobu nejžádanějším zbožím.

Po suché přípravě jste dostali dovolenou, odpočinul sis dostatečně od hokejového dění?
S přítelkyní jsme byli na dovolené v Chorvatsku, mimo to jsem také s pár spoluhráči vyrazil na Senec. Také nějaké ty grilovačky proběhly, takže spokojenost. Nicméně, je nejvyšší čas začít opět něco dělat.

Za pár dní již vyjedete na led a čekají vás první přípravné zápasy, předpokládám, že i ty se už nemůžeš dočkat až znovu nazuješ brusle.
Já zatím žádné brusle nemám, ale samozřejmě už se nemůžu dočkat. Myslím, že každý hokejista se těší, je to ta oblíbenější část přípravy.

Vsetín vloni doplácel na mizernou venkovní bilanci, která ho také stála vysněnou čtvrtou příčku a možnost začínat play-off na domácí půdě. Jak ty vnímáš rozdíl mezi domácím a venkovním prostředí?
Abych řekl pravdu, nikdy jsem nezažil takový rozdíl v domácích a venkovních zápasech jako v uplynulé sezoně. Lapač má svoje kouzlo a jak se říká, doma je doma.

Letos došlo k úpravě 2. ligy, do východní skupiny se vrátil Hodonín společně s Technikou Brno a Břeclaví. Myslíš, že je v silách Vsetína letos konečně dosáhnout první čtverky?
Bezesporu se jedná o kvalitní celky, ale tím je Vsetín taky. O tom, jestli se nám to povede, rozhodne více faktorů. Bude hlavně záležet na zdraví hráčů a na načasování formy. Začínat play-off doma je pro nás samozřejmě výhodou, ale důležité bude vůbec se tam dostat.

Chtěl bys touhle formou něco vzkázat vsetínským fanouškům?
Chtěl bych jim dodatečně poděkovat za minulou sezonu. Vsetín fanoušky potřebuje a pokud budou svůj tým hnát dopředu, pak se jim určitě odvděčí dobrou hrou.