Radim Kucharczyk: Všichni doufáme, že sérii v Kopřivnici ukončíme

Helena Hegeďová • 01.03.2017

Po posledních zápasech muselo vsetínským fanouškům utkvět v paměti nejvíce jméno Radima Kucharczyka, který je na ledě vidět jak svým herním projevem, tak vstřelenými brankami. „Já jsem se z toho vykecal,“ směje se sedmatřicetiletý útočník první formace při konstatování, že v minulém zápase dosáhl na nemalé úspěchy. Hra se však vsetínskému forvardovi příliš nezamlouvá. „Doufám, že v pátek se nám to také podaří a bude po sérii, protože teď nehrajeme dobře,“ komentuje hru proti celku z Kopřivnice.

Předchozí dva zápasy jste s přehledem vyhráli, co jste si tedy řekli před dnešním utkáním?

Stále si říkáme, ať už je hlavně klid. Ať už máme v pátek po sérii. Dneska jsme tedy šli do zápasu s tím, že musíme vyhrát.

Podařilo se vám dostat do vedení, ale k vidění byla vyrovnaná hra. Čemu to přisuzujete?

Je to hlavně o jejich hře, a ta je taková, jaká je. Pokoru k nim mám, ale nás už ta série vtahuje do hry, kterou nechceme hrát. Doufám, že v pátek se nám to také podaří a bude po sérii, protože teď nehrajeme dobře. Přejedeme je, ale je to asi tím, že jsme na tom fyzicky líp. V pátek nás tedy čeká další zápas v Kopřivnici a jedeme tam s tím, že jej musíme vyhrát.

Mění se v průběhu série hra soupeře?

Ne, to ani ne. Je to pořád dokola, pořád to samé. První třetinu s námi ještě jakžtakž dokážou držet krok a hrát dobře dopředu i dozadu. Potom už je tam ale asi míň sil a končí to tak, že hra je kostrbatá. Potom už cítíme naši převahu a chceme si to dávat do prázdné. V této sérii už je to ale pro nás špatně. My se musíme připravovat na další týmy, které potkáme v dalších kolech. Touto hrou se na ně ale nepřipravíme, tento styl hry nechceme hrát.

Je to také důvod, proč se vám často nedaří v zakončení?

Je to hlavně o tom, že chceme moc kombinovat a dávat si to do prázdné branky. Pak přijde další série a bude tam nějaký návyk právě z těchto zápasů a tím pádem dáme třeba málo gólů. To pak bude špatně.

Vám se ale v posledních zápasech dařilo, netrpí vaše peněženka, co se příspěvků do kasy týče?

No musím říct, že já jsem se z toho vykecal (smích). Ten desátý gól v minulém zápase dal Laco Luka, takže to mě minulo. Jinak by to teda za tři góly a za desítku bylo hodně drahé. Výplatu bych tu asi nechal.

V pátek vás čeká čtvrtý zápas série, do kterého jdete s jasným cílem…

Kdyby to v pátek vyšlo, tak bychom snad měli dostat dva dny volno, ať to trochu vyčistíme. Ale je tam stále to „ale“ a „kdyby“. Všichni ale doufáme, že sérii v Kopřivnici ukončíme. Poté je tam asi osm nebo devět dní volno, ale jak říkám, stále je to ve fázi teoretické. Může se stát cokoliv, ale snad nejsme pitomci a jedeme to tam vyhrát.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov