Rasmus nebo Apocalyptica? Jednoznačně Rasmus!

Václav Trávníček • 22.01.2007

V s e t í n – Tak odpovídá na otázku, která z hudebních formací z jeho domoviny je mu bližší. Mati Näätänen, momentálně jediný finský pěšák v poli vsetínských šachů. Přestože vsetínská partie v této sezoně dávno skončila matem, šestadvacetiletý forvard je na Valašsku spokojený. Otázkou pouze zůstává, jak dlouho bude zelenožlutý dres oblékat. „Hraji tady těžké zápasy na úrovni a to je pro mne jedině dobře. Smlouvu se Vsetínem mám do konce ledna, pak se uvidí,“ říká Näätänen.

Finský útočník neskrývá své sympatie k české extralize, ovšem jeho další bytí či nebytí ve vsetínském kádru se bude odvíjet od finančních možností klubu a od hráčových výkonů. Näätänen si zatím nevede špatně, ale na pravé propuknutí formy zatím čeká. Vzhledem k tomu, že do konce základní části zbývá několik málo kol, má severská akvizice nejvyšší čas.

Vsetín je už hráčovým čtvrtým působištěm v této sezóně. Tu začal na soupisce Espoo Blues, klubu z nejvyšší finské soutěže „V přípravě se mi docela dařilo. Espoo má ale velmi dobrý tým a je velmi obtížné se probojovat do prvních dvou či tří útoků. Všichni hráči jsou tam opravdu velmi dobří. A ve čtvrté řadě jsem hrát nechtěl,“ zdůvodňuje Näätänen, proč jej čekalo stěhování do druholigových finských klubů.

Pro talentovaného forvarda to byl tvrdý pád na zem. Sezónu předtím kraloval v norské lize, kde v týmu IF Frisk Asker Tigers získal ve 43 zápasech 40 kanadských bodů a patřil k místní špičce. Teď se musel spokojit s druholigovými zápasy, návyky a také platem. „Jsem proto moc rád, že si mne tady všimnul Vsetín. Česká extraliga je na úplně jiné úrovni,“ říká.

Před příchodem na Valašsko se o situaci v klubu klasicky informoval od jiných finských kamarádů. V tomto případě vytočil číslo Simo Vehviläinena.

„Řekl mi, že je tady skvělá parta a týmový duch. Bohužel jakmile jsem přišel, hodně hráčů někam odešlo. Také proto naše výsledky teď tak vypadají,“ krčí rameny Mati, který má s momentálně posledním celkem tabulky smlouvu do konce ledna. „Co bude potom? Možná zůstanu tady, možná skončím někde úplně jinde. Během týdne by se to mělo rozhodnout.“

A pokud dostane Näätänen nabídku na prodloužení smlouvy? „Pak bych tady rád zůstal i do budoucna. Český hokej je jedním z nejlepších v Evropě.“ Jestli se tak v malém valašském městě zvýší počet přehlásek nad písmenem A dlouhodobě, uvidíme do konce měsíce.

Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno