Starší dorost vyzve Vítkovice s Třincem, mladší dorost v boji o druhé místo přivítá Opavu

Filip Bazala • 18.02.2011

Jak jste se již mohli dovědět z bleskovek na hlavní stránce našeho webu, tak junioři tento víkend z důvodů velké marodky nemohou nastoupit k plánovaným kláním. Starší dorost po přestávce nastoupí k utkání proti třetím Vítkovicím a o den později zavítají na led dalšího těžkého soupeře a to na stadion Ocelářů z Třince. Mladší dorost v boji o druhé místo je ve velké formě, kterou snad nezabrzdí marodka, kvůli které nemohli nastoupit ve čtvrtek na led Šumperka. V neděli by již mělo být vše v pořádku a mladší dorost nastoupí na domácím ledě k zápasu proti Opavě.

2. místo, 46 bodů, skóre 150:102

Aktuální pohled na tabulku ligy Juniorů

Tento víkend vsetínští junioři v důsledku velké marodky nemohou nastoupit k utkáním s Přerovem a Kometou Úvoz a tak se zápasy odkládají na pozdější termíny. __________________________________________________________________

II. část sk. A, 9. místo, 34 bodů, skóre 79:88

Aktuální pohled na tabulku extraligy staršího dorostu

Po reprezentační přestávce nám opět startuje extraliga staršího dorostu a bude to ostrý start, jelikož Vsetín přivítá na domácím ledě od 16:30 tým HC Vítkovice Steel. Vítkovičtí si v nástavbové části vedou dobře a oplývají vrchní příčky tabulky. Momentálně sídlí s šestačtyřiceti body na třetím místě se ztrátou jednoho bodu na druhé Budějovice. Valachům se v nástavbě moc nedaří, ale v posledních dvou utkáních dokázali vyválčit čtyři body, jeden doma v derby proti Zlínu a tři body za vítězství 1:5 v Havlíčkově Brodě. Ostravané se vsetínskými tuto sezónu odehráli již čtyři zápasy, ze kterých třikrát vyšli vítězně, takže se dá říct, že budou na led nastupovat jako favorité. Zápas se hraje v pátek 18.2. od 16:30, přijďte podpořit naše mladé naděje.

Druhé utkání tohoto víkendu čeká starší dorostence Vsetína o den později a to na ledě týmu HC Oceláři Třinec. Třinečtí jsou v tabulce o dva body před Vsetínem, tudíž na osmé příčce. S Oceláři Valaši také nemají nejpříznivější bilanci, poté co se již čtyřikrát potkali odcházeli třikrát poraženi. Tedy motivace souboru trenéra Luboše Jenáčka by neměla být nedostatkovým zbožím. Obě utkání nejspíš nestihne talent Ondřej Slováček, který reprezentuje na turnaji sedmnáctek. Zbytek kádru by měl být připraven bodovat. Zápas se hraje v sobotu 19.2. na zimním stadionu v Třinci, utkání budete moct sledovat skrz web onlajny.cz

Poslední vzájemná utkání

HC Vítkovice Steel - VHK Vsetín 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
Branky: 13. Walker (Pavelka), 14. Pavelka (Kysučan), 17. Pavelka (Zuzaník, Hudeček), 24. Pavelka (Walker, Hudeček), 32. Plášek (Zuzaník, Walker), 37. Zdráhal (Hudeček), 43. Walker (Sysala, Máj), 55. Walker (Sysala, Máj) - 26. Štrbík (Janeba, Bachor).

VHK Vsetín - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 16. Tobota (Janeba), 43. Daněk (Ptáčník) - 17. Matuš, 18. Faksa (Repe), 60. Faksa (Matuš, Bezuška). __________________________________________________________________

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Svoboda - Žabčík, Surý, Pelc, Daněk, Pokorný, Štrbík, Hradil, Stodůlka, Žák, Kohout, Kývala, Janeba, Slováček, Báchor, Brida, Galia, Tobola, Štědrý.

HC Vítkovice Steel: Ďuriš (od 13. min Seifert) - Hawlík, Zuzaník, Kubis, Klok, Černín, Pop - Tomi, Klečka, Kysučan, Máj, Blahuta, Rimmel, Holý, Zdráhall, Sysala.

HC Oceláři Třinec: Němec - Jonáš, Štencel, Kurzok, Valíček, Repe - Kofroň, Slovák, Ohera, Chvostek, Matěj, Jaroš, Faksa, Pargáč, Kovařčík, Malyjurek, Samek, Franek, Vrabel, Cienciala.

4. místo, 54 bodů, skóre 126:82

Aktuální pohled na tabulku ELIOD servis extraligy mladšího dorostu

Čtvrteční utkání mladších dorostenců v Šumperku muselo být z důvodu velké marodky vsetínského týmu odloženo a o pozdějším termínu vás budeme určitě informovat, takže sleduje oficiální web vsetínského hokeje.

Co se týče nedělního utkání mladších dorostenců na domácím ledě, tak už by mělo být vše v pořádku a k vidění bude 30. kolo Eliod Servis extraligy mladšího dorostu, ve kterém domácí VHK Vsetín nastoupí proti týmu HC Slezan Opava. Slezanům se letos příliš nedaří a sídlí až na osmém místě s pouhými dvaceti body. Oba týmy se letos střetli již třikrát a dvakrát to byl právě Vsetín, kdo odcházel radostnější. Vsetín má v posledních kolech formu jako hrom a tvrdě útočí na druhou postupovou příčku. Výborné výkony jsou nejen zásluhou jednotlivců jako skvěle chytajícího Svobody, nebo výpomoc starších dorostenců, ale fakt, že celý tým šlape jako hodinky a trenéři Libor Žilka s Josefem Štraubem mohou být po zásluze spokojeni. Opava by tedy neměla být tím těžším soustem, jako například Olomouc, ale i tak se nesmí nic podcenit. Zápas bude určitě zajímavý, proto nabádám na vás fanoušky, aby jste přišli podpořit naše kluky v boji o druhé místo v tabulce nejvyšší soutěže mladších dorostenců. Utkání se hraje v neděli 20.2. od 13:00 na zimním stadionu na Lapači. Utkání bude také možno sledovat prostřednictvím serveru onlajny.cz

Poslední vzájemná utkání

HC Slezan Opava - VHK Vsetín 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Branky: 40. Hořanský (Vašíček, Žabčík), 43. Hořanský (Abdul, Helešic), 50. Grygar (Kuchařík), 53. Děrkas, 54. Grygar (Abdul, Žabčík).

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Svoboda (Vlach) - Žabčík, Hajda, Hryciow, Vašíček, Svozílek, Ščotka, Skalák, Kohout, Helešic, Forch, Grygar, Kuchařík, Abdul, Hořanský, Tydlačka, Christov, Motloch.

HC Slezan Opava: Urbisch (Horák P.) – Rohovský, Štrbík, Volf, Hlaváček, Fajkus, Blaževič – Heider, Rybka, Hlista, Hula, Klapetek, Ondruch, Krupa, Beneš, Pražák, Hartmann, Nardelli. __________________________________________________________________