Startuje druhá čtvrtina extraligy, Vsetín chce odčinit debakl s Pardubicemi

Václav Trávníček • 13.10.2006

V s e t í n – Česká O2 extraliga se dnes svým čtrnáctým kolem přehoupne do své druhé čtvrtiny. Vsetínští hokejisté se tak podruhé střetnou s celkem Pardubic, proti kterým nastoupili už v úvodním kole. Valaši mají Východočechům co vracet, vždyť na jejich ledě prohráli vysoko 8:2, přičemž čtyři branky inkasovali v rozmezí šesti minut první třetiny. Podobný osud, jako Vsetín v Pardubicích, stihl v úterý samotné Pardubice na litvínovském ledě. Chemici rozstříleli Moeller rozdílem třídy - 7:3. Žlutozelení jdou do dnešního duelu posílení vítězstvím nad silným Zlínem

Oba celky trápí zdravotní problémy

Vítěz extraligy z roku 2005 přijel ve čtvrtek do Vsetína v improvizovaném složení. Otazník, respektive křížek visí až nad sedmi jmény základní sestavy. Brankáře Jána Lašáka trápí angína, trenér Říha tedy do branky postaví jednoho z dvojice Vladislav Koutský – Martin Růžička. Dlouhodobá zranění léčí František Mrázek a Jiří Tetkovský, aktuálně devátý celek tabulky se bude muset obejít také bez Tomáše Blažka a pravděpodobně i Aleše Píši a Petra Sýkory. Lazaret by dnes mohl opustit Jan Snopek, ovšem rozhodující bude verdikt lékaře. Jako výpomoc angažoval východočeský klub havlíčkobrodského obránce Jana Koláře.

Co se vsetínské strany týče, sestava se nedá stoprocentě předpovědět. Domácí kabinou se totiž prohnala střevní chřipka a problémy trápí například obránce Michala Horáka.

Po dlouhé době se na vsetínském ledě představí Libor Pivko, tentokrát však v dresu Pardubic. Zkušený hráč, kterému nevyšlo angažmá v NHL, nastupoval v minulosti například za zlínské Hamé.

Letošní Pardubice: Nic moc

Letošní výkony pardubického mužstva mají daleko k časům, kdy Východočeši od začátku soutěže vládli tabulce. Pravda, v prvním kole jednoznačně přehráli Vsetín 8:2, ve Vítkovicích nedostali ani gól (0:2) a Kladnu vstřelili pět branek (1:5). Pak však přišla série čtyř utkání bez vítězství, kterou načala porážka ve Zlíně v samostatných nájezdech (1:0). Resumé: Ze třinácti utkání dokázali Pardubičtí šest vyhrát a v sedmi (!) odjížděli z ledu se sklopenými hlavami.

První letošní zápas: Jednoznačná záležitost Pardubic

1. kolo: PCE - VSE 8:2
Branky: 6. Čáslava (Čaloun), 10. Sýkora P. (Blažek), 13. Ondřej (Blažek), 14. Čaloun (Koukal), 21. Rolinek (Novotný), 27. Koukal (Kolář), 42. M. Hlinka (Ondřej), 58. Sýkora P. (M. Hlinka) - 21. Stantien (Kučný), 59. Galvinš (Stantien).

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Brincko, Galvinš, Bolf, Ostrčil - Květoň, Stantien, Demel - Davídek, Berzinš, Rob - Dubec, Sakrajda, Sabol - Grill.

Pardubice: Lašák (28:51 Růžička) – Linhart, Havíř, Novotný, Snopek, Čech, Čáslava, Koma, M. Šeda – Sýkora, Rolinek, M. Hlinka – Ondřej, Tvrdík, Andrašovský – Čaloun, Koukal, Kolář – Starý, Pivko.