Trenér Jenáček: Zbraně rozhodně neskládáme

Kristýna Guricová • 14.03.2012

Porážku na vlastním ledě museli skousnout starší dorostenci VHK Vsetín v prvním extraligovém čtvrtfinále. Nutno dodat, že Sparta se prezentovala možná nejkvalitnějším výkonem, jaký byl letos v rámci ELSD na Lapači k vidění. Moc dobře si toho je vědom i trenér Luboš Jenáček. Přesto před cestou do Prahy rozhodně neháže hokejku do žita: „Jsme schopni sehrát lepší zápas než dnes. Pojedeme se pokusit o malý zázrak,“ pronesl mimo jiné v našem pozápasovém rozhovoru.

"Oproti zápasu s Třincem nám bohužel nevyšel začátek utkání. V šesté minutě jsme prohrávali 0:2 a na některých našich klucích bylo vidět, že mají určitý respekt a než se do zápasu dostali, tahali jsme za kratší konec. Povedlo se nám snížit na 1:2, byly tam fáze zápasu, kdy jsme měli šance na to, abychom utkání dostali alespoň do remízového stavu a pak by to mohlo vypadat úplně jinak. Když to ale zhodnotím celkově, tak byla dnes Sparta lepší."

Réway? Jako bychom postavili Slováčka

"Samozřejmě jsme čekali, že Sparta má výrazné individuality, sledujeme internet, víme, že třeba Martin Réway má průměr snad tři, čtyři body na zápas. Ten kluk je úplně někde jinde a bylo velmi těžké ho uhlídat. V zásadě by se dalo říct, že on ten zápas rozhodl. Bez něj by utkání vypadalo úplně jinak. V podstatě je to to samé, jako kdybychom my, čistě hypoteticky, postavili Ondru Slováčka a s ním by hrál ještě Martin Kohout. Pak by tam měl rovnocenné soupeře a obraz hry by vypadal úplně jinak. Takhle Réway čněl, byl jasně nejlepší hráč na ledě a ani ostatní Sparťané se k němu zdaleka nepřiblížili. Opravdu podal výborný výkon."

Pokusíme se o malý zázrak

"Jedeme dál. V Praze to samozřejmě bude hodně těžké. Sparta má sebevědomí, hraje dobrý hokej. Kluci jsou teď zklamaní, ale zítra potrénujeme, zvedneme hlavu a pojedeme se pokusit o malý zázrak. Hrajeme v hlavní hale, kde je největší kluziště v republice, což je velký rozdíl oproti Lapači. K soupeřovým hráčům to tak budeme mít mnohem dál. Nicméně v hokeji je všechno možné a my zbraně rozhodně neskládáme. Je to play off, dnes byl soupeř lepší, ale já věřím, že jsme schopni sehrát lepší zápas a pokusíme se sérii ještě zdramatizovat a překvapit v Praze.

Sil už samozřejmě tolik není, dneska to vypadalo, že nám už trochu docházel benzín, ale řekl bych, že to bylo spíš průběhem utkání. Přeci jen jinak hráč reaguje, když se vede, když je euforie jako proti Třinci, to se síly vydolují mnohem snadněji. Dnes, když jsme od začátku tahali za kratší konec, na kluky fyzická i psychická únava sedla víc a pak už tam nebyla taková ta motivace nebo spíš víra v to, že by soupeře mohli nějak výrazněji ohrozit, potrápit a zápas srovnat. Někteří kluci si dnes zaslouží absolutorium, rvali se až do konce, ale na některé bohužel spadla deka, cítili, že soupeř je lepší a že to dnes nepůjde."