Třinec hraje útočný hokej, a to nám vyhovuje, říká Michal Matiaško

Helena Hegeďová • 19.01.2018

Začátek zápasu s Třincem vyšel Vsetínu na výbornou a v šesté minutě vedli domácí po dvou střelách Klímka již 2:0. Daniel Klímek nakonec vstřelil hattrick, dvě přesné trefy si ale zapsal také Michal Matiaško, který ke svým gólům zapsal také tři asistence. „Když dáme první branku, tak nás to nakopne a určitě se hraje lépe. Rychlé góly na začátku utkání nás nabudily a pomohlo nám to,“ konstatoval centr první útočné informace po zápase.

Michale, jak jste spokojeni s dnešním zápasem?
Dneska jsme hodně spokojeni, je to výhra za tři body. Udrželi jsme se na čtvrté příčce a přiblížili se Boleslavi a Havířovu, což je plus pro nás, protože se čím dál tím víc blížíme k play-off.

V zápasech s Třincem většinou padá hodně branek, mysleli jste na to, když jste šli do zápasu?
S Třincem je to vždycky nahoru dolů. Hrají výborný útočný hokej, a to nám vyhovuje. Proti takovým týmům se nám hraje dobře, v zápase s nimi padne vždycky hodně branek a jsme pak rádi, že to dotáhneme do vítězného konce.

Vnímali jste výrazné osobnosti v týmu soupeře?
Ano, určitě tam mají dost šikovných hráčů a na některé z nich jsme si museli dávat pozor. Myslím si, že se nám to povedlo. Jen bychom měli do dalších zápasů zapracovat na obraně, protože dostat pět gólů za zápas je dost.

Myslíte si, že měl na zápas vliv váš rychlý vstup do utkání?
Když dáme první branku, tak nás to nakopne a určitě se hraje lépe. Takže ano, rychlé góly na začátku utkání nás nabudily a pomohlo nám to.

Byli jste si při vedení ve druhé třetině jisti vaším náskokem?
U nás není nikdy nic jisté, mnohdy můžeme mít velký náskok, ale nedotáhneme to. Soupeři se většinou podaří srovnat, ale my dokážeme vsítit další góly a otáčet zápasy. Už jsme dokázali otočit třeba i z 0:3 a máme výborného trenéra, který nás na to připravil.

Vy sám jste se na výhře podílel dvěma brankami, jak vypadaly tyto situace?
Při první brance to Šimon Jenáček nahrál na Romana Půčka, a ten mě výborně našel na středu. Odtud už jsem to gólmanovi vystřelil pod vyrážečku. No a druhou branku jsem vsítil tak, že Daniel Klímek zblokoval nahrávku a dal mi to krásně do prázdné, to od něj byla nádherná přihrávka.

A jak hodnotíte třetí dějství zápasu?
Na začátku třetí třetiny jsme dostali dva zbytečné góly. Bylo špatné, že jsme je nechali srovnat na 5:5. Jak už jsem ale říkal, my těžíme z toho, že se i za takového stavu a po takových brankách dokážeme vzchopit a vstřelit další góly. Bylo super, že se nám to povedlo i dneska a dotáhli jsme to do vítězného konce.

Soupeř na konci zápasu zkusil power-play a vy jste byli navíc vyloučeni. Vedli jste o dva góly, báli jste se v této situaci o výsledek?
Věřili jsme si, ale může se stát cokoliv. V poslední minutě se ale podařilo Romanovi ujet a poslat výbornou střelu bekhendem do prázdné branky, což rozhodlo.

V neděli vás čeká utkání v Brně, co od něj očekáváte?
Warrior je sice poslední v tabulce, ale je to stejně silný soupeř jako všichni ostatní. My si tam ale jedeme pro tři body. Nejspíš to bude těžké, ale my do toho dáme všechno a na tento zápas jsme určitě připraveni. Doufáme, že to vyhrajeme.