Určitě nic nebalíme a stále se chceme pokusit tu sérii vyhrát, říká Ondřej Kopta

Kristýna Zigmundová • 01.03.2018

Po středečním utkání ve Varech je stav série již 2:0 ve prospěch Karlových Varů. Valaši ale mají nyní vše ve svých rukou, protože je čekají dva zápasy na domácím ledě. „Máme bezpochyby nejlepší fanoušky v lize a víme, že se na ně vždy můžeme spolehnout a budeme to chtít zvládnout i pro ně,“ říká Ondřej Kopta na otázku, zdali fanoušci budou rozhodujícím faktorem ve dvou následujících domácích zápasech.

Co řeknete fanouškům ke druhému čtvrtfinálovému zápasu?
Ty dva zápasy nehodnotím vůbec dobře, protože jsme je oba prohráli. První zápas jsme odehráli lépe než tady ten druhý, ale dostali jsme góly z jejich přesilovek. Jsme prostě moc vylučovaní.

Dnešní zápas již nebyl tak ovlivněn rozhodčími, ale stejně jste se ze svých předešlých chyb nepoučili. V čem byl problém?
Začali jsme zápas čtyřmi vyloučenými, což hrozně bere síly. Oni s těmi přesilovkami narostli a samozřejmě se jim hraje lépe, když jsou pořád na puku.

Nedaří se vám v zakončení. Řešíte to nějak na trénincích?
Na tréninku se snažíme všechno střílet a dělat všechno tak jak vždycky. Je pravda, že nám to tam nepadá, a to musíme do dalších zápasů zlepšit. Věřím ale tomu, že pojedeme domů na dva zápasy, které už zvládneme.

Nepodepisuje se na vás nervozita?
Myslím si, že u nás žádná velká nervozita není, ale bohužel se nám nedaří dát nějaký ošklivý odražený gól, takže od toho se musíme odrazit, a hlavně nebýt tolik vylučovaní.

Čím může být způsobeno to, že se vám nedaří vstřelit branku?
Nedokážu odpovědět. Máme tam šance, i já jsme jich dnes, včera několik měl a nedokázal jsem je proměnit. Musíme se asi na to víc soustředit a tlačit se do brány.

Ubráněné oslabení 3 na 5 vám mohlo vlít novou krev do žil, ale nestalo se.
Ubránili jsme to celkem dobře a možná nás to i nakoplo, ale bohužel ne směrem dopředu. Tam jsme moc šancí neměli a Vary nás v první třetině de facto ani do ničeho nepustily.

Vary neměly moc gólových šancí, ale z každé nenápadné střely, či menšího nahození dokázaly vytěžit branku. Vnímali jste to také tak?
To jsou oba ty zápasy. Jsou stejné. Minule jsme měli víc gólových šancí než Vary. Jim tam takové ušmudlánky spadly při těch přesilovkách, ale oni ty góly dali a my ne, proto vyhráli.

Čekají vás teď dva dny bez zápasů. Jaký bude váš program?
Určitě budeme chtít nějakým způsobem zregenerovat a připravit se na dva domácí zápasy tak, abychom je zvládli. Určitě nic nebalíme a stále se chceme pokusit tu sérii vyhrát a uděláme pro to všechno. Hlavní je ale teď zvládnout ty dva domácí zápasy a jít krok po kroku dál.

Myslíte si, že by pro vás mohl být v domácích zápasech rozhodující faktor fanoušků, kteří jistě přijdou na Lapač v hojném počtu?
Tomu věříme. Máme bezpochyby nejlepší fanoušky v lize a víme, že se na ně vždy můžeme spolehnout a budeme to chtít zvládnout hlavně pro ně.