Uzávěrka přestupů: Den D i pro poslední Vsetín

Aleš Koňařík • 30.01.2006

V s e t í n – Ačkoliv už jsou zápasy ve zbytku základní části pro Vsetín jen přípravou na baráž, týmu, který se zatím nemusí nervovat, se v poslední době daří. Vyjma těžkého propadáku na Spartě vybojovali Valaši v z posledních čtyř kol tři vítězství. V zápase s Kladnem nastoupilo mužstvo v okleštěné sestavě, marodka se ale Vsetínu už vyprázdnila. „Kučný i Bauer jsou připraveni nastoupit, do sestavy se vrací i Pavel Zdráhal a Radim Hruška,“ hlásil trenér Vsetína Břetislav Kopřiva. Zítřek, který je zároveň uzávěrkou přestupů, bude i pro Vsetín důležitým dnem.

„Doufám, že se nám stávající tým podaří udržet pohromadě. Musí samozřejmě dojít k uhrazení některých dlužných částek hráčům,“ pokračoval Kopřiva. V souvislosti s koncem přestupových termínů probleskl v médiích zájem slovenské Nitry o vsetínského kapitána Romana Stantiena, padly také jména útočníka Martina Jenáčka a obránce Richarda Bauera. Minimálně pro zítřejší kolo však budou mít trenéři k dispozici kompletní kádr, ve kterém chybí jen dlouhodobě zraněný Dubec.

Zda však Vsetín půjde do baráže ve stejném složení, jako v úterý proti Plzni, zůstane otázkou prakticky až do úderu půlnoci. „Po zápase to bude ještě pěkný blázinec,“ odtušil Břetislav Kopřiva, který stále nevyloučil možný příchod obránce Pavla Augusty a útočníka Pavla Janků. Vše je ale odvislé od výsledků zítřejšího kola, které může se vsetínskými plány hodně zamíchat.

Plzeň už play-off odepsala, Západočeši prožívají po roce opět stejné zklamání

Plzeňští hokejisté se s největší pravděpodobností do play-off ani v tomto roce nepodívají. Dvě poslední prohry o gól (v Litvínově 5:4 a doma s Karlovými Vary 3:4) znamenaly zřejmě definitivní hřebíček do rakve, ve kterých spočívaly plzeňské naděje na postup. Ztráta osmi bodů na osmou příčku je už z pohledu dnešního vsetínského soupeře nepřekonatelnou překážkou.

Stejně jako ostatních týmech, jejichž postupové ambice již vzal čas, zahájila Plzeň výprodej svých hvězd. Z týmu Lasselsbergeru odcházejí David Moravec (Malmö) a Pavel Trnka (Leksand). Ve hře je také jméno brankáře Málka, o jehož služby kromě několika severských klubů projevilo zájem i prvoligové Ústí nad Labem.

Letošní zápasy Vsetín vs. Plzeň

Plzeň – Vsetín 1:1 (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
Branky:
13. Josef Straka (Matějovský, Adamský) - 44. Stantien (Tomík, Demel).

Vsetín – Plzeň 3:3 (1:0, 2:2, 0:1 – 0:0)
Branky:
9. Steiner (Janků, Jenáček), 26. Květoň, 37. Janků (Jenáček, Steiner) - 24. Šindel (Trnka), 40. Adamský (Důras), 55. Důras (Výborný, Koukal).

Plzeň – Vsetín 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky:
16. A. Padělek (Kracík), 23. A. Padělek (Kracík, Andrašovský), 30. Tvrdoň (M. Straka, Štěpánek), 40. Šindel (Adamský, A. Padělek), 44. Zelenka (D. Moravec, Andrašovský), 56. Zelenka (Kracík) - 48. Duba (Kučný, Jenáček).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Bauer, Horák, Ponomarev, Bolf - Jenáček, Stantien, O. Hruška - Demel, Steiner, D. Květoň - Sakrajda, Janeček, Rob – Zdráhal, R. Hruška, Duba.

Plzeň: Málek - Cartelli, Trnka, Vobořil, Jindřich, Nedoma, Hučko, Pulpán - Zelenka, Moravec, Vorel - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Důras, M. Straka, Adamský - Vítek, Šindel, Tvrdoň.