V Pardubicích na hokej s občankou

Fan-club • 28.01.2004

V s e t í n - Jako fanoušci Vsetína jsme už navštívili všechny hokejové stadiony v naší extralize a několik stadionů v zahraničí při zápasech našich hokejistů v Evropské lize nebo Spengler Cupu. S tím, co se však stalo při obstarávání vstupenek na zápasy vsetínských hokejistů v Pardubicích, jsme dosud se nesetkali nikde.

Když jsme si chtěli objednat vstupenky na zápas, který se hrál 28.12.2003, bylo nám panem vrátným nevybíravým způsobem sděleno, že předprodej je 27.12.2003 nebo si je máme objednat přes klub, což bylo vzhledem k Vánocům dost složité. Rozhodli jsme se tedy, že si je koupíme před utkáním.

Po příjezdu do Pardubic jsme spěchali na zimní stadion pro vstupenky. Jaké bylo naše překvapení, když byl po fanoušcích, kteří neměli oblečené nic ve vsetínských barvách (dres, šálu, čepici,…), požadován občanský průkaz. Kdyby ho odmítli předložit s tím, že na to nemají právo, vstupenku by nedostali. To znamená, že člověk, který bydlí v okolí Pardubic, ale fandí Vsetínu (nebo jinému klubu) a nemá dres nebo šálu, musí sledovat utkání z jiného místa než je sektor hostů.... Jestli si pardubičtí pořadatelé myslí, že kluby mají fanoušky jen z okolí, mýlí se. Fanoušci Vsetína jsou z celé republiky.

To však ještě nebylo vše. Při našem příchodu ke vstupu do stadionu k nám přistoupil starší pán a ptal se, jestli nemáme volné vstupenky. Bylo totiž vyprodáno a do sektoru hostů po něm chtěli průkaz FANS CLUBU nebo dres. Šli jsme se zeptat k pokladně a tam jsme se dozvěděli, že měl tedy předložit občanský průkaz. Ten po něm ale nikdo nepožadoval. Vstupenky pro něj jsme dostali, protože jsme měli na sobě dres. Tento pán s přáteli přicestoval z Valašska...

Stejné problémy se vstupem na zápas měli i ti, kteří se zúčastnili prvního utkání našich hokejistů v Pardubicích 30. 9.2003. Tehdy byl dokonce vyveden ze sektoru hostů fanoušek, který nebyl oblečen ve vsetínských barvách. Za nimi vyběhla jedna z fanynek a půjčila mu svoji šálu a to ho pak pustili zpět.

Tohle vše je prý děláno pro naši bezpečnost. Nad takovými „bezpečnostními opatřeními“ se však člověk podivuje, protože když jsme v přestávku vyšli ven, už nevadilo, že jsme promícháni s fanoušky Pardubic a dokonce si s nimi smíme bez problémů povídat. Máme mezi nimi spoustu kamarádů, ale domlouvat se s nimi přímo v hledišti přes síť a plexisklo, oddělující oba sektory fanoušků, není možné. Ihned přiběhne ochranka a zakáže to. Jestliže se však sjedete na chodbách zimního stadionu, už si Vás nikdo nevšimne. Zvláštní metr.

Do Pardubic jsme dosud jezdili celkem pravidelně, někteří z nás však byli v nově opravené hale poprvé. Z chování lidí, hlavně v pokladnách, jsme byli velmi rozčarováni a spousta z nás už do Pardubic nepřijede. Hodně lidí si řekne, dobře jim tak, ať sedí doma, když je tam nechtějí. Může se však stát, že se stejně začnou chovat k pardubickým fanouškům na jiných zimních stadionech v extralize. Zkrátka a dobře, aby „zajistili jejich bezpečnost.“