V nové sezóně chci být ještě lepší, říká motivačně David Vítek

Filip Bazala • 28.06.2012

Letní suchá příprava finišuje a hráči se již pomalu těší na osobní volno v délce jednoho měsíce, kdy v srpnu vyrazí na led a začnou první přípravná utkání. „Během měsíce volna budu samozřejmě nadále trénovat kondici a další potřebné věci, abych nevyšel ze cviku,“ ujišťuje mladá vsetínská naděje. Suchou přípravu zakončí hokejisté fotbalovým zápasem proti fanouškům, které se uskuteční v pátek od 17:00 na umělé trávě ve Vsetíně. „Moc se těším a věřím, že si to užijeme jak my, tak i fanoušci,“ sdělil David Vítek.

Davide, poslední ohlédnutí za sezónou 11/12 tvýma očima?
Uplynulá sezóna se nám myslím vyvedla po všech stránkách. Jen škoda toho, že se nám nepodařilo postoupit přes Jestřáby. V kabině byla skvělá parta a i díky tomu se nám v základní části dařilo. Mít dobrý kolektiv je podle mě důležité.

Tobě osobně se sezóna taky povedla, dal jsi šestnáct branek a na pět přihrál, jak jsi spokojen se svými výkony?
Jsem za to rád, ale těch branek mohlo být i více. Samozřejmě je to podíl celé lajny, oni mi ty šance připravovali a já díky tomu skóroval. V nadcházející sezóně, to ale bude velmi těžké předvést minimálně tak dobrý výkon jako předešlý ročník.

Pro zopakování výkonu z uplynulé sezóny potřebuješ udržovat formu, co proto děláš?
Je to jak říkáš. Pro mě je důležité potvrdit výkon, všechny ty branky, přihrávky a já doufám, že se mi to podaří. Chtěl bych mít druhou sezónu v mužích minimálně tak dobrou, jako tu první. Tréninky máme každý den a dopoledne, když mám volno, tak se snažím dělat i věci navíc. Chodím běhat, jezdím na kole, navštěvuju posilovnu, vyběhávám schody, zkrátka snažím se dělat vše proto, abych se co nejlépe připravil.

Kanadské bodování Davida Vítka ve 2.lize v sezóně 2011/12

VHK Vsetín: 39 zápasů, 16 gólú, 5 asistencí, 21 bodů, 79 trestných minut, 3. nejlepší střelec týmu.

Co se týče suché přípravy, je tady nějaký rozdíl oproti minulému roku?
Já bych řekl, že je to v podobném stylu jako před rokem, moc se toho nezměnilo, ale jak už bylo zmiňováno trénujeme každý den. Posilovna, běh, tělocvična, fotbal a tak dále. Díky dobré letní přípravě se nám minulý rok v základní části dařilo a věřím, že nám to pomůže i letos.

Co mimo trénink v současné době děláš?
Mimo trénink ještě studuji na Obchodce nástavbové studium, kde jsem právě ukončil první ročník a příští rok bych měl maturovat. Taky rád trávím čas doma s rodinou, se kterou jezdím pravidelně k babičce. S přáteli si jednou za čas zajdu zahrát tenis, nebo jen tak někam posedět na kofolu. V létě mám taky hodně rád grilovačky a výlety na kole k vodě, když je hezky a teplo.

Má na tebe trenér nějaké speciální pokyny při hře, protože minulou sezónu jsi uměl dost přitvrdit?
Je pravdou, že mi tvrdá hra vyhovuje. Trenér na mě ale žádné speciální požadavky nemá, i když už mi něco řekne, tak se pokyny snažím na sto procent plnit. Každý hráč má v týmu nějakou roli.

V sezóně jsi měl i nějaké zákroky do konce zápasu, ale s tvou výškou je to těžší uhlídat?
No právě, když je nějaký ostřejší zákrok, tak rozhodčí má jednodušší rozhodování díky mé výšce. Je škoda, že jsem dostal trest do konce utkání právě v play-off v Prostějově, ale ten hráč měl na tom i svůj podíl viny. Sám si na ten zákrok najel, díval se hlavou do země a potom už jsem nemohl uhnout, metr před hráčem to jde jen velmi těžko.

Když jsme u té tvrdší hry, tak kdy se chystáš prvně zahodit rukavice?
Neplánuju to, ale asi to samo někdy přijde. Jinak já tohle nevyhledávám, abych shazoval rukavice a bil se, ale do hokeje to určitě patří.

V pátek hrajete s fanoušky fotbal, jak se těšíš?
Na zápas už se velmi těším, má být krásné počasí a je to vlastně náš poslední letní trénink v přípravě. Po fotbale určitě proběhne i nějaké to posezení. Věřím, že si to užijeme my i fanoušci.

Jak se těšíš na led a první přípravné utkání, které budou letos zpestřené o zápasy s celky HK Považská Bystrica a KS Torun HSA?
Na led se těším, ale před tím si ještě užiju měsíc volna, ale samozřejmě budu nadále trénovat kondici atd. Zápasy konkrétně s těmi zahraničními celky budou určitě dobré zpestření. Je dobré, že si budeme moct zahrát s týmem z Polské nejvyšší soutěže a se slovenskou prvoligovou Bystricou. Jsem velmi zvědavý, jak budou tyto celky hrát a jak si proti nim povedeme.

Jak se ti zamlouvá nově odsouhlasený systém soutěže?
S klukama jsme se o tom v kabině bavili, ale nějak jsme to neřešili. Každopádně si myslím, že to je dobrý systém a určitě bude i atraktivnější díky regionálním derby. Bude zajímavé hrát dvakrát po sobě derby. Doufám, že to přivede lidi na stadion. Je dobře, že se zástupci klubů takto dohodli a ČSLH tomu dalo zelenou, liga bude atraktivnější.

Co očekáváš od nové sezóny?
Od nové sezóny očekávám, že bude ještě lepší než uplynulá. Věřím, že na naše zápasy zavítá co nejvíce fanoušků. V play-off chci, abychom se dostali, co nejdál to půjde. Bylo neuvěřitelné hrát doma s Prostějovem čtvrtfinále, Lapač byl téměř plný a ten zápas byl můj nejlepší hokejový zážitek. Hrát před takovou kulisou je nádhera.

Čtěte také:

Letos budeme fanouškům ještě blíž, tvrdí kapitán Vaněk

Ve Vsetíně vítají upravený model soutěže, bude atraktivní pro diváky

Ptejte se vedení hokejového Vsetína!

OBRAZEM: Letní příprava vsetínských hokejistů

Kostra týmu by měla zůstat stejná, plánuje trenér Viktor Hlobil

Vedení vsetínského klubu: Musíme přidat na všech frontách