V pátek od 19 hodin na Rona Cupu se slovenským mistrem

David Schlegel • 13.08.2004

V pátek od 19 hodin čeká hokejisty Vsetína slovenský mistr Dukla Trenčín, na jehož zimním stadionu se zápasy Rona Cupu hrají. Dukla Trenčín v prvním zápase turnaje v prvním zápase podlehla Ocelářům z Třince 2:8, když po první třetině prohrávali již 0:4. Proti Vsetínu tak budou mít obhájci slovenského titulu co napravovat.

Dukla Trenčín vybojovala ve své historii jeden federální titul mistra Československa, když v sezóně 1991/92 porazila ve finále Plzeň. Po rozdělení republiky však byla dlouho ve stínu finančně silnějších týmů HKm Zvolen a Slovan Bratislava. Velké trenčínské srdce ukázal bývalý elitní obránce NHL Róbert Švehla, který do Trenčína posílal v posledních letech kariéry část svého platu.

Loňský titul s Trenčínem vybojovalo i několik českých hráčů. Zatímco obránce Jiří Heš, bývalý reprezentant, bude v klubu pokračovat i v příští sezóně, Václav Král podepsal smlouvu se Žilinou, brankář Petr Přikryl se odešel do Znojma a obránce František Bombic se vrátil z hostování do Litvínova. V Trenčíně přivítali nové české posily - bijce Daniela Zápotočného z Vítkovic a dvojici nejlepších útočníků z Kadaně - Stanislava Stavenského a Jiřího Kuchlera. Oba loni byli na samé špici kanadského bodování královského města. Na zkoušce je v Trenčíně i brankář Marek Novotný, jenž prožil svá nejlepší léta v Třinci.

Vsetíští fanoušci si jistě velmi dobře pamatují na Slavomíra Hriňu, který nastupoval ve Vsetíně v sezóně 2001/02. Z působení v české republice se do Trenčína vrátil obránce Roman Chatrnúch, jehož do Čech přivedl podpis smlouvy se Slavií, ale působil hlavně v Chomutově a na Kladně. Slavnou (prohranou) bitkou s Jiřím Dopitou se proslavil současný kapitán Dukly Marcel Hanzal, tehdejší hráč Havířova. Hanzal nedávno prodloužil s Trenčínem smlouvu o další dva roky. V Karlových Varech půsbil před dvěma lety útočník Martin Opatovský, jenž se po krátkém intermezzu v Rusku vrátil do Trenčína, do Ruska naopak odešel reprezentant Roman Kukumberg. Ve Zlíně a Prostějově hrával obránce Ján Homer a v prvoligovém Šumperku se před čtyřmi lety pokoušel o zázraky brankář Róbert Kompas.

Zápas začíná na trenčínském zimním stadionu v 19 hodin.

Sestavy obou mužstev v úvodní den Rona Cupu:
Dukla Trenčín: Hála (21. Kompas) – Mikuš, Heš, Šmidriak, Starosta, Janík, Homer, Hriňa, Bambúch – Hanzal, Koložváry, Zlocha – Fabuš, Lezo, Opatovský – Melichárek, Kóňa, R.Sýkora – Stavenský, Kuchler, V. Nemec

HC Vsetín: Biegl – Jaškin, Frolo, O.Nemec, Gřegořek, Hrabal, Milo, Horák, Nedbálek – Dubec, Vlach, Demel – Brabenec, Pavliš, Selingr – Kovář, Vak, Stantien – Gengel, Brynecký