V sobotu budeme hrát o všechno a snad to play-off přivezeme! říká Anatolij Protasenja

Kristýna Zigmundová • 22.02.2018

Autor dvou branek hodnotil jednoznačné utkání proti Benátkám nad Jizerou „První třetinu jsme vyhráli 3:0 a trenér si s námi po ní řekl, že to není bůhví jaké, ale dali jsme góly a odskočili jsme do pohodlného náskoku,“ říká k první třetině osmadvacetiletý útočník. V zápase se představil ve formaci s Radimem Kucharczykem a Davidem Březinou a tato kombinace si na ledě sedla. „Ano, jsme tam dva, co jsme hráli v Jihlavě, jen ten Kucharda je tam navíc (smích). Ne, je to super. Břízka je tam spíš od toho, aby pořád zakončoval a my jsme si řekli, co chceme hrát a dneska to fungovalo, ale až Třebíč nás pořádně prověří,“ říká na adresu svých spoluhráčů.

Jak hodnotíte utkání s Benátkami?
Hodnotím ho pozitivně. První třetinu jsme vyhráli 3:0 a trenér si s námi po ní řekl, že to není bůhví jaké, ale dali jsme góly a odskočili jsme do pohodlného náskoku. Pak když nám tam napadaly další branky, tak už jsme jen zkoušeli věci, co budeme doufám ještě v sezóně potřebovat a pilovali jsme nějak přesilovky. Teď ale upíráme zrak na výsledek Frýdku a doufáme, že to pojedeme v sobotu rozhodnout do Třebíče.

Podařilo se vám v dnešním zápase vstřelit dvě branky, můžete je nějak přiblížit?
Tak u té druhé mi to hodil Kucharda do strany a viděl jsem tam Břízku, že bych mu to hodil do prázdné, ale ten jejich bek si to sám strčil do brány, takže mi to usnadnil. A tu pátou branku jsme dali ve výhodě 6 proti 5. Zrovna tuto situaci jsme ráno na tréninku trénovali, takže to možná bylo i tím. Já jsem tam dorážel a chytil mi to obránce, ale při druhé dorážce jsem to už uklidil do prázdné brány. Je ale dobře, že jsme dali tolik branek a odehráli i tu třetí třetinu, protože nám trenér řekl, že jak teď skončíme, tak tak začneme v Třebíči. Doufám, že tam budeme hrát o všechno a že to zvládneme.

V zápase se vám nadmíru dařilo a odnášíte si 2+2 bodu. Čemu to přisuzujete?
Poslední tři nebo čtyři zápasy, co jsem se vrátil po zranění, jsem si vzal větší nože do bruslí, takže se mi i lépe bruslí, cítím se rychlejší a mám větší jistotu na ledě. Myslím, že jsem i v minulém zápase měl pár šancí a teď to tam jen napadalo. Máme tam teď Břízku místo Beryho a krásně si to sedlo a doufám, že to tak půjde dál.

Takže spolupráci v lajně si pochvalujete?
Ano, jsme tam dva, co jsme hráli v Jihlavě, jen ten Kucharda je tam navíc (smích). Ne, je to super. Břízka je tam spíš od toho, aby pořád zakončoval a my jsme si řekli, co chceme hrát a dneska to fungovalo, ale až Třebíč nás pořádně prověří.

Očekávali jste, že i teď rozhodnete opět vysokým rozdílem?
Do každého zápasu jdeme za stavu 0:0 a oni také měli na začátku šance, které vyplynuly z našeho nedůrazu. Dobře, že to Šurda pochytal. U nich jsme ten první dvojzápas tahali až do konce a skončilo to myslím 4:2 a ten druhý jsme už vyhráli s přehledem. My jsme do toho chtěli dát všechno, protože nevíme, kolik nám zbývá zápasů do konce sezóny a abychom udrželi naději na poslední zápas, kde se bude hrát o všechno. Určitě jsme ale nešli do zápasu s tím, že dáme 9-10 gólů, ale šli jsme tam s tím, že prostě musíme odehrát každé střídání na maximum a vyhrát.

Jak se vám jevila hra Benátek, nebyla už poněkud odevzdaná?
Oni právě že nemají o co hrát, takže nejsou ve stresu, pod žádným tlakem, tak si hrají, jak chtějí. Konec druhé třetiny byl už z jejich strany poněkud odevzdaný, když jsme dali ten čtvrtý a pátý gól, tak už mi to přišlo takové odevzdané. To je škoda. Je super, že dáte tolik gólu, ale když vás soupeř tolik nedohrává, netlačí a nehraje to, co by měl hrát, tak takové zápasy nás tolik nebaví. Předešlý zápas s Frýdkem byl úplně něco jiného. Tam bylo každé střídání na krev, a to jsou zápasy, kvůli kterým hrajeme hokej. Lidi to navíc baví určitě víc, než když to skončí takto jednoznačně.

Další zápas bude všechno nebo nic.
Na Třebíč se musíme připravit a bude se rozhodovat v posledním kole. Tam už prostě nesmíme nikam ustoupit a prostě vyhrát za tři body, a to vytoužený play-off tady udělat. Fanoušci a všichni, co máme tady k hokeji vztah, tak tady play-off chceme a doufám, že se nám to v sobotu podaří.

Kdyby se vám nepodařilo postoupit do play-off, jak byste hodnotil sezónu tady na Vsetíně.
Tak bylo by to na houby. My jsme tady s Koptičem a Berym přišli, když byl tým předposlední a pak jsme vyhráli dost zápasů a byli jsme v takových těch klidných vodách. Je jen škoda, že jsme hodně zápasů ztratili někde chybami, někde laxností. Nemuseli jsme se tady v předposledním zápase strachovat, jak bude hrát Třebíč ve Frýdku a mohli jsme být někde jinde a připravovat se na play-off. Bohužel je teď situace jiná a my si to musíme v sobotu rozdat o všechno v Třebíči.