VIDEO: Rozhodlo stažení hry na tři pětky, shodli se Vítek s Jenáčkem

Václav Trávníček, Filip Bazala • 30.12.2014

Vsetínští hokejisté zvládli poslední zápas roku 2014 na výbornou. Po bojovném výkonu v pondělí večer porazili ambiciózní Břeclav 3:2 a vyšvihli se na druhé místo tabulky. „My to dnes potřebovali zvládnout, a jestli se vyhraje 6:1 nebo 3:2, to nás až tak nezajímalo,“ oddechl si trenér Luboš Jenáček. „Ale tabulka je strašně vyrovnaná. Stačí jednou prohrát a jsi na pátém místě. Pak jednou vyhraješ a jsi zase na druhém. Nemůžeme polevit a pořád šlapeme,“ přidal se útočník David Vítek.

Valaši do utkání vstoupili aktivně, ale paradoxně to byli hosté z jihu Moravy, kteří se radovali jako první. Už v 5. minutě překonal Hromadu břeclavský Červenka a Lvi vedli 1:0. „Zápas mohl vypadat jinak, kdybychom v první třetině dokázali z mnoha šancí vstřelit góly. Břeclav ze dvou ze tří možností dala první gól. My pak dobývali branku soupeře a nemohli se prosadit,“ glosoval situaci trenér Jenáček.

Jeho svěřence následně z nervozity vysvobodil zkušený obránce Radim Tesařík, když ještě před první sirénou srovnal na 1:1. Zkraje prostředního dějství mířil do černého další bek Haloda a domácí poprvé v utkání vedli. „Ale vlastní nedůsledností a laxností jsme dostali zbytečný gól na 2:2. Břeclav začala ještě víc bruslit a byla silná na mantinelu,“ zlobil se vsetínský kouč.

Tomu se pro třetí část vyplatilo stáhnout hru ze čtyř pětek na tři. „To byl důležitý moment, protože na tři lajny se hraje jinak,“ zastavil se u klíčového okamžiku útočník David Vítek. „Ve druhé třetině jsme vypadli z rytmu, Břeclav se dostala do hry. Pro třetí třetinu se hra stáhla na tři lajny. Šlo vidět, že jsme byli v tempu a hráli dobře,“ uvedl.

Když pak v 52. minutě Martin Ambruz vrátil Vsetínu vedení, mohlo se zdát, že je rozhodnuto. Před Valachy však stála ještě jedna zkouška: Ubránit sérii vyloučení, které v součtu znamenaly dlouhou dvojnásobnou přesilovku pro hostující celek. V těchto chvílích mohli Břeclavští výsledkem ještě pořádně zamávat. „Rozhodčí to nejdřív pouštěl, ale ve třetí třetině začal vylučovat,“ všiml si Vítek. Jeho spoluhráči však podali obětavý výkon a dlouhé oslabení ustáli bez úhony.

„A tři body se počítají. Říká se: jak končíš na starý rok, tak začneš ten nový,“ poznamenal Luboš Jenáček s výhledem na další utkání, které Valaši sehrají už v sobotu. A opět na domácím ledě. „Proti Opavě nás čeká čtvrtý domácí zápas za sebou. Zatím máme z této minisérie stoprocentní úspěšnost a budeme se snažit ji natáhnout,“ uzavřel vsetínský trenér.

Jak vypadá situace ohledně ruských hráčů?

Dvaadvacetiletý obránce Alexander Grebenjuk čeká na udělení víza, do Vsetína se vrátí 15. ledna a zelenožlutý dres bude oblékat až do konce sezony.

Stejně starý útočník Alexej Alexejev je ve Vsetíně na zkoušku, ale působit zde může pouze v základní části, neboť přišel až po přestupním termínu pro play-off.