Valachům vstup do soutěže vyšel. Poradí si i s rivalitním Hodonínem?

Václav Trávníček, Filip Bazala • 23.09.2014

Hlavně zachytit začátek soutěže, přáli si svorně vsetínští hokejisté. To se jim podařilo, po prvních dvou kolech mají na kontě plný počet bodů a bojují o čelo tabulky. Ve středu je ale čeká další těžká zkouška - na Lapač zavítá celek Hodonína, který v prvních dvou zápasech nastřílel dohromady devět branek. Rozhodujícím faktorem budou zřejmě znovu početní výhody. Právě v těch si Valaši zajistili doposud všechny body. Utkání začíná v tradičních 17:30.

Lepší vstup do sezony si Vsetínští skutečně nemohli přát. Nejprve minulý týden ve středu přeprali soka z Nového Jičína 2:0 a na důležité vítězství navázali sobotním triumfem 3:2 v Porubě. „Trenéři nás nabádali k pečlivé obraně, protože Poruba má velmi silný tým. V některých částech utkání se nám to příliš nedařilo, ale nakonec jsme zápas zvládli,“ oddechl si útočník David Vítek, jenž vyrovnané utkání rozhodl.

„Bylo to z obou stran takové neurovnané, ještě si to všechno musí sednout,“ věděl vsetínský trenér Viktor Hlobil, jenž se opět mohl spolehnout na výborného Petra Hromadu v brance. „Měli jsme strašně moc vyloučených a tím jsme domácí pořád pouštěli do hry. Znovu ho musím pochválit, v rozhodujících momentech nás podržel,“ poznamenal.

Zatímco v početních nevýhodách inkasovali Vsetínští doposud jedinkrát, díky přesilovkám vstřelili své všechny dosavadní góly. „To zřejmě bude rozhodovat. Branek při hře pět na pět je málo,“ zamýšlel se Vítek. „Jsme rádi, že se nám daří být v přesilovkách produktivní, ale musíme se naučit střílet góly i při standardním počtu hráčů na ledě,“ dodal trenér Hlobil. Ten ve středu může znovu využít útočníka Petra Hrušku, jenž předchozí utkání kvůli pracovním povinnostem vynechal. Naopak mimo hru je jiný forvard Ondřej Slováček, kterého trápí zranění kolena.

Drtiči mají tradičně nemalé ambice, potvrdí je na Lapači?

Hodonín patří mezi tradiční soupeře Vsetína a také mezi týmy, na které fanoušci z Valašska rádi chodí. Baník před sezonou utrpěl několik ztrát. Mezi ty největší patří odchod Pavla Kříže, který už svůj čas nedokázal sloučit s hokejem v Hodoníně. Také odchody obránců Miklíka či Skočovského budou na soupisce citelné. Tým z jihu Moravy však dokázal přivést i nové hráče, kteří by měli být dostatečnou náplastí na odchody. Ať už jde o mladíka Dominika Piskoře, Jakuba Sajdla nebo obránce Dominika Fejta či Ondřeje Nedvěda. Všechny změny v týmu Hodonína si můžete prohlédnout zde.

Stejně jako Valaši tak i Baník má za sebou dva zápasy v právě odstartované druhé lize. V prvním utkání se svěřenci trenéra Prčíka st. vydali bojovat o body na led Opavy. Zaspaná první třetina je však stála body, jelikož domácí Slezan v ní zvládl nastřílet tři branky. Tak zkušené mužstvo už si výsledek pohlídalo a Hodonín tak padl 5:2. Ve druhém kole přivítali hodonínští hokejisté na svém ledě Bobry z Valmezu. Před vlastními fanoušky nenechali nic náhodě a tým výrazně posílený hráči z Prostějova porazili nakonec 4:1. Podaří se Drtičům porazit i další celek z Valašska?

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz, Kolařík, Hrazdira, Mikšovský, Kubo, Podešva, Vítek, Kývala, Štrbík.

Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný, Polesný, Škápik, Nedvěd, Fejt, Grman, Prčík - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš, Jurásek, Kuba - Mika, Charvát, Zezula - Smetana R., Tomi.