Valachy přivítá Velké Meziříčí, proti kterému Vsetín ještě neztratil ani bod

Kristýna Guricová • 21.02.2009

V s e t í n - Po středečním hokejovém svátku Na Lapači zajíždí vsetínští hokejisté do Velkého Meziříčí, tentokrát již s tradičními dresy i jmenovkami. „Velmez“ je, alespoň co se umístění v tabulce týká, nejhorším týmem 2. ligy a Vsetínu se proti němu letos opravdu daří. Ze tří vzájemných utkání si Vsetínští odnesli dohromady 9 bodů za výhry 7:2, 4:1 a 5:0. Utkání začíná v 17:30 a prostřednictvím změn stavu můžete sledovat i vy, zda Vsetín potvrdí roli favorita, zvítězí a vytvoří si tak mírný bodový náskok nad týmy, prahnoucími po umístění do první osmičky...

Hokejisté HHK jdou v letošní sezóně prakticky od porážky k porážce. Z dosavadních 41 utkání se totiž Velkému Meziříčí podařilo zvítězit pouze 9-krát (z toho dvakrát v prodloužení), přičemž z pětadvaceti utkání odešli bez bodu a sedmkrát kapitulovali až v prodloužení. Tato nepříliš lichotivá statistika drží Velmez na poslední příčce v tabulce, přičemž rozdíl branek vsítěných ku obdrženým je roven -52! Téměř všechny body, které prozatím hokejisté HHK získali, se zrodily na vlastním ledě, avšak i tak zůstává Vsetín v roli favorita – poslední výhra před domácími fanoušky se totiž datuje na 11.1. a od té doby si HHK připisovalo i na vlastním ledě pouze porážky.

Ze tří vzájemných utkání, které mezi sebou Valaši a hokejisté HHK sehráli, se zelenožlutí zapsali brankově do statistik hned 16krát, přičemž nejvíce bodů během těchto utkání nasbíral Jakub Ašer - 5 (3+2). Následuje ho se čtyřmi body Vaněk (1+3) a hranice tří bodů se dotkli také Štraub, Gergela, Mikeš, Podešva a Tesařík. Vzhledem k výsledkům VHK v nádstavbové části a herní pohodě, která momentálně v seniorské kabině panuje, by vítězství proti Velmezu mělo být téměř jistotou...

I přes to, že nepatří tým Velkého Meziříčí mezi nejproduktivnější kluby, i v jeho řadách se najdou dva střelci – Karel Nekvasil a Luboš Kunstmüller, kteří nasbírali 27(16 + 11), respektive 21 bodů (12+9). Naopak nepříliš lichotivou statistikou se prezentuje obránce Tomáš Smejkal, na jehož kontě je za 32 utkání 82 trestných minut. Tomu však zdatně sekunduje například vsetínský Zavrtálek, který nasbíral minut 83, avšak k této sbírce mu stačilo pouhých 24 utkání.

Předchozí utkání

Hokejistům VHK se v prvním vzájemném utkání s celkem Velkého Meziříčí podařilo vybojovat vůbec první domácí tříbodovou výhru. Zelenožlutí hráli velice přesně, s velkým důrazem před brankou a konečně se jim dařily také přesilovky. Po první třetině, která byla poznamenána častými vyloučeními, Valaši zcela ovládli hru a výraznou převahu postupně vyjádřili i brankově. Dvěma góly se na vítězství Valachů podíleli Ašer a Štraub.

VHK Vsetín – HHK Velké Meziříčí 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Ašer (Vaněk, Černý), 12. Štraub (Mikeš, Tesařík), 23. Ašer, 32. Štraub (Mikeš), 43. Klabačka (Vaněk), 55. Gajdošík (Šimek), 55. Tesařík (Blažek, Staša) - 19. Konta (Krča), 52. Bula (Konta).

V rámci 22. kola se oba celky střetly podruhé. Utkání začalo pro tu dobu obvyklým způsobem – brankou v síti Vsetína. Valaši ovšem o tři minuty později dokázali Vaňkem odpovědět a ve druhé části zápasu strhli vedení definitivně na svou stranu. Postarali se o to Josef Mikeš a Dalibor Gergela, který snad svou první brankou v zelenožlutých barvách konečně zlomil střelecké prokletí, jež bylo doposavad pevně přilepeno na jeho hokejce. Ve třetí třetině již Vsetín jakékoliv zdramatizování zápasu nepřipustil, naopak Štraub v 54. minutě pečetil výhru VHK.

HHK Velké Meziříčí – VHK Vsetín 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Bezděk (Bukáček) - 13. Vaněk (Gergela), 29. Mikeš, 35. Gergela (Vaněk, Marek), 54. Štraub (Podešva).

V nádstavbové části na sebe oba celky narazily znovu. Po úrodné první třetině, kdy si Valaši vytvořili tříbrankový náskok, se ve druhé části ani přes velkou bojovnost obou týmů skóre neměnilo. Hokejisté VHK si své vedení drželi i v závěrečné části a jelikož k němu přidali ještě další dvě branky, zvítězili na vlastním ledě vysoko 5:0.

VHK Vsetín – HHK Velké Meziříčí 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Ašer (Podešva), 10. Podešva (Ašer, Zavrtálek), 13. Podešva (Knebl), 49. Knebl (Zavrtálek), 55. Tesařík (Gergela).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Haschka, Blažek, Šimek, Černý, Pšeja, Rajnoha - Vaněk, Klabačka, Marek - Hrňa, Štraub, Mikeš - Knebl, Podešva, Tesařík.

Velké Meziříčí: Betinec (Chadim) – Vlašín, Konta, Pálka, Hajas – Bezděk, Nekvasil, Jonáš – Burián, Troščák, Fila – Kunstmüller, Dostál, Bula – Kartůsek.