Valaši vstoupí do druhé čtvrtiny soutěže na ledě Přerova

Václav Trávníček • 19.10.2011

Prubířským kamenem bude pro vsetínské hokejisty středeční utkání v Přerově. Valachům sice vyšla první čtvrtina soutěže nad očekávání – okupují druhé místo tabulky a srší z nich sebevědomí - ovšem soupeř z Přerova to na Vsetínské umí. Ostatně i první vzájemný zápas sezóny zvládli lépe Hanáci, když zvítězili na Lapači 4:3. Jak dopadne odveta, která je v plánu ve středu od 18:00 na ledě přerovské Maxi-Tip Areny?

Po dvou nepříliš úspěšných sezónách rozdávají vsetínští hokejisté svým fanouškům opět radost. Projevuje se na nich sebevědomí, které získali na základě série vyhraných utkání. „Podařilo se nám kluky přesvědčit o určité cestě, stylu hry. Když nebudu brát první tři zápasy, kdy jsme jak v utkání proti Přerovu, tak v duelu s Frýdkem-Místkem jsme dělali dost chyb, tak si to sedlo. Myslím, že jsme teď v takové pozici, že můžeme hrát vyrovnanou partii s kýmkoliv,“ říká vsetínský asistent Luboš Jenáček a dodává: „Kluci mají sebevědomí, které jim vzrostlo po úspěšných výsledcích. Jsou plni správného nadšení, euforie. Přenáší to jak do tréninku, tak do suché přípravy. Můžu říct, že je teď radost s nimi pracovat. Na tuto soutěž se nám podařilo vytvořit opravdu dobrou partu hráčů, kteří chtějí něco dokázat a uhrát pro vsetínského fanouška dobrý výsledek.“

Ve středu se tak od zimního stadionu Na Lapači vypraví na Hanou parta hokejistů nažhavených na další třaskavý souboj. So sestavy se po nemoci vrací centr elitního útoku Ondřej Hruška, otazník naopak visí nad startem jeho jmenovce Petra, jenž poslední dobou odpočíval s operovaným kolenem. Nejistá je i přítomnost dalšího forvarda Davida Vítka. „Na pondělním tréninku chyběl, protože hrál ještě v neděli za juniory. Navíc jej trápily střevní problémy. Takže uvidíme,“ říká Jenáček. Vyztužit vsetínský útok by tedy mohli někteří hráči, kteří na Valašsku působí formou střídavých startů, zejména z Třince. „Všechno je zatím v jednání,“ tvrdí vsetínský asistent. „Třeba Adam Rufer začal nastupovat i za třinecký A-tým, navíc jeho juniorka měla v pondělí vložené utkání. Takže uvidíme. S trenéry Juříkem i Kopřivou jsme se zatím vždycky nějak domluvili,“ tvrdí Luboš Jenáček.

Ambice Přerova? Letos opět nejvyšší

Pro přerovské hokejisty bude středeční utkání výjimečné. Kromě toho, že přivítají tradičního rivala, půjde na dlouhou dobu o jejich poslední utkání na domácím ledě. V dalším kole totiž mají svěřenci kouče Sedláka volno a poté je čeká třízápasová šňůra po severní a východní Moravě (Valašské Meziříčí, Frýdek-Místek, Poruba). Zpátky v Maxi-Tip Areně se fanouškům představí až 5. listopadu. „Asi nikdo nečekal, že budeme na začátku druhé čtvrtiny soutěže zajíždět do Přerova v pozici toho, kdo bude mít víc bodů. Hanáci jsou především doma obrovsky silní, mají velkou kvalitu v útoku. Očekávám vyrovnaný zápas, který budou rozhodovat maličkosti,“ říká před šlágrem 12. kola Luboš Jenáček.

A ještě jedna důležitá věc: jestli by se Zubrům podařilo středeční utkání dovést do vítězného konce, dotáhli by se bodově právě na tým z Valašska. „Předchozí zápas jsme prohráli,“ připomněl vsetínský hlavní trenér Viktor Hlobil měsíc starou porážku 3:4. „Šlo o druhé utkání sezóny a myslím si, že Přerov měl ten den více štěstí. Věřím, že kdybychom měli Hanáky vyzvat teď na domácím ledě, tak je porazíme,“ dodal. „Každopádně nás ve středu v Přerově čeká bouřlivá atmosféra. Doufám, že jí kluci nepodlehnou, že budou makat a že to utkání ubojujeme.“

Hanáckému klubu se i pro letošní sezónu podařilo poskládat kvalitní kádr, který má nejvyšší ambice. Zubři prohráli zatím pouze třikrát a jen díky našlapané špičce tabulky jim patří až čtvrtá příčka. Kanadskému bodování přerovského týmu vévodí dvojice Jan Kolařík – Jiří Goiš. První jmenovaný má na kontě jedenáct bodů (4 + 7) a dařilo se mu už v předchozím vzájemném duelu na Lapači. Jiří Goiš pak za svým parťákem zaostává o pouhý jeden bod (3 + 7). Zlým mužem Přerova je letos obránce Radomír Pala, jenž společně s Janem Krajíčkem strávil na trestné lavici shodně 14 trestných minut. Jedničkou v brance Zubrů je zkušený Radek Tihlář, jenž si prozatím drží průměr 2,6 gólu na zápas.

Předchozí vzájemné utkání zvládli lépe Zubři

2.kolo, 14.9.2011
VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Rufer (Zúbek, Hruška O.), 35. Bajtek, 58. Bajtek (Spitzer, Hruška P.) - 10. Ferenc (Kolařík), 19. Kolařík (Sedlák, Kundrátek), 50. Kolařík (Faltynek), 54. Brančík (Goiš, Hanák).

Zaznělo po utkání: „Nebylo toto, co po nás trenéři chtějí. A bohužel jsme prohráli. Nasazení z tréninků a z přípravných utkání zatím nedokážeme přenést do mistrovských zápasů. Myslím, že se utkání lámalo za stavu 2:2. Pak nám Přerov odskočil o dva góly. Čtvrtou branku vstřelili v desáté minutě třetí třetiny a to se pak těžko otáčí. Soupeř se stáhne a těžko se dostává k němu do třetiny. Sice jsme pak ještě nějaké šance měli, ale… Prohrávat deset minut před koncem o dva góly? To se zkrátka neotáčí snadno.“ Petr Hruška, útočník Vsetína

Pravděpodobné sestavy:

Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Blinka, Hanák, Kotásek - Kundrátek, Sedlák, Kolařík - Ditrich, Brančík, Goiš - Černý

Vsetín: Hromada - Spitzer, Hoďa, Mečiar, Šimek, Farda, Tesařík, Žabčík, Hrčka - Zúbek, Rufer, Hruška P., Hruška O., Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Sprušil, Semjonov.