Valaši vyráží do Břeclavi, prodlouží vítěznou sérii?

Kristýna Guricová • 17.10.2008

B ř e c l a v - Hokejový kalendář je neúprosný a na vsetínské hokejisty tak čeká další druholigové utkání. Po dvou zápasech odehraných Na Lapači, ze kterých si Valaši odnesli plný šestibodový zisk, je ale nyní čas na výlet na stadion soupeře, konkrétně se Valaši v jedenáctém ligovém kole představí na ledě Břeclavi a to netradičně již v sobotu od 17 hodin. Uvidíme tedy, zda se jim podaří navázat na vítěznou sérii z domácích zápasů, nebo zda to naopak bude tým nováčka soutěže z Břeclavi, který se nastartuje k lepším výsledkům.

Svěřenci trenéra Jiřího Otoupalíka jsou stejně jako Vsetínští ve druhé lize nováčkem a dalo by se říct, že premiérová sezóna týmu z jihu Moravy prozatím příliš nevychází. Z deseti odehraných kol si totiž Břeclavští připsali pouze 6 bodů: tři za vysokou výhru 1:6 na ledě Techniky, dva za výhru v prodloužení s Velkým Meziříčím a jeden bod si hokejisté Břeclavi vysloužili po té, co dovedli utkání s Opavou do prodloužení, ve kterém však byli šťastnější hráči Slezanu. Celkem v 7 utkáních pak Břeclav nevyválčila ani bod a se skórem 28:41 se usadila na předposledním, patnáctém, místě v tabulce. Vsetínští tak jistě budou chtít na jihu Moravy navázat na poslední dvě kola, ve kterých porazili vysokými rozdíly soupeře z Pelhřimova a Prostějova, kteří v tabulce sousedí právě s Břeclaví.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Břeclav je tým ze spodku tabulky, ale určitě doma udělají vše proto, aby vyhráli. Když se řekne Vsetín, tak je to pojem.“

Nejproduktivnějším hráčem HC Břeclavi je Tomáš Kárný, jenž od začátku sezóny nasbíral v deseti kolech celkem 14 bodů za 8 gólů a 6 asistencí a do statistik se pravidelně zapisuje také kapitán Pavel Nohel, který má na svém kontě momentálně bodů deset (5+5). Oba tito hokejisté mají již hodně zkušeností jak s extraligou tak 1. ligou a podíleli se i na postupu Břeclavi do 2. ligy. Sobotní soupeř Vsetína se ale musí vyrovnat s početnou marodkou, která ještě před dvěma dny čítala 3 obránce (Strýček, Koš, Horáček) a tři útočníky (Mífek, Balát, Otoupalík). Na pomoc Břeclavi tak přišlo alespoň trio mladých jihlavských útočníků Martin a Jaroslav Kuřítkové a Adam Zeman.

Zápasy Břeclavi v letošní sezóně:

HC Břeclav – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:9
HC TJ Šternberk – HC Břeclav 4:2
HC Břeclav – SHK Hodonín 1:3
VSK Technika Brno – HC Břeclav 1:6
HC Břeclav – HC Uničov 0:1
SKLH Žďár nad Sázavou – HC Břeclav 4:2
HC Břeclav – HC Slezan Opava 4:5p
HC Nový Jičín – HC Břeclav 4:1
HC Břeclav – HHK Velké Meziříčí 6:5p
HC Zubr Přerov – HC Břeclav 5:2

Poslední utkání se Vsetínem:

Zatím nikdy. V sobotu půjde o první duel Vsetína s Břeclaví v historii.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Fabián, Blažek, Černý, Matula, Sznapka, Farda - Knebl, Novák, Marek - Mikeš, Štraub, Tesařík - Staša, Vaněk, Ašer - Klabačka, Gajdošík

Břeclav: Chvátal - Raška, Novák, Šimeček, Laga, Sladký, Popela - Kárný, Nohel, Barák - Pazdera, Hrůza, Kurial - Veselský, Kroupa, Čikl - Zeman, M.Kuřítko, J.Kuřítko