Valašský hokejový klub připravil tréninkový program pro mládež

Klub • 13.05.2016

Chuť na sobě pracovat a neustále se zdokonalovat v nejrůznějších činnostech a dovednostech, to je nezbytná součást dnešního hokeje. Proto Valašský hokejový klub připravil pro hráče od 3. do 8. třídy speciální tréninkový program. Má formu minikempů a individuálních a skupinových tréninků nad rámec letní přípravy vytvořených podle moderních trendů. Na úvod je připraven první minikemp, který se uskuteční 21. května, je možné se registrovat již nyní.

Valašský hokejový klub chce novým programem posunout výchovu mladých hokejistů a pomoci jim v jejich růstu. Speciální tréninky budou zaměřené na konkrétní detaily a povedou je mládežničtí trenéři VHK. Ti nejlépe vědí, co který hráč potřebuje a v čem zaostává. Dokážou hráči podat pomocnou ruku a posunout jej zase o krok dopředu.

Minikempy jsou určené především pro vsetínské hráče, ale dveře u nás mají otevřené i hráči z jiných oddílů. Garantem programu je trenér Lubomír Konečný, vedle něj se rozvoji hráčů budou věnovat Tomáš Kuneta a Daniel Tesařík. „Pokud bude potřeba, jsme připraveni oslovit zkušené trenéry z nejrůznějších oblastí sportovního tréninku,“ uvedl Lubomír Konečný.

Na webových stránkách klubu budou následně k dispozici fotografie a videa z dílčích tréninků, jejichž prostřednictvím si mohou hráči jednotlivé činnosti procvičovat i v domácích podmínkách. Ceny minikempů a individuálních a skupinových tréninků budou odstupňovány dle náročnosti na vybavení, počty trenérů, zázemí atd.

Zvláštní formou budou skupinové a individuální tréninky, které mohou hráči využívat v rámci celé sezony. Cena, metodika tréninku a časový rozvrh bude přizpůsoben danému hráči, dané skupince hráčů a vše je také o komunikaci mezi hráči, rodiči a trenérem, který je schopen vypracovat konkrétní krátkodobý nebo dlouhodobý tréninkový program.

1. minikemp mimo led - sobota 21. května na Lapači

Časový harmonogram: 8:00 – 12:00 hod.
Minikemp je určen pro 12 hráčů do pole + 2 brankáře
S sebou: sportovní oblečení, hokejku (hráči do pole), kompletní brankářskou výstroj (brankáři)
Cena: 300,- Kč / hráč

Program 1. minikempu:

8:00 – sraz hráčů na ZS ve Vsetíně u zadního vchodu
8:15 – 8:45 – hokejová dynamická rozcvička mimo led
8:45 – 9:15 – soubor cviků na rytmickou orientaci v žebříku
9:30 – 12:00 – střelba na brankáře, funkční trénink Fitslide, technika hole s využitím balančních pomůcek a kompenzační cvičení

V případě dotazů a registrace kontaktujte trenéra mládeže VHK Vsetín pana Lubomíra Konečného (tel.: 725 623 191, mail: konecnyhcvsetin@gmail.com).

Termíny dalších minikempů: 4. 6., 18. 6., 25. 6. (vše soboty)