Vsetín doma poprvé proti mistrovi

Aleš Koňařík • 15.11.2002

V s e t í n - Domácí série zápasů pokračuje po Třinci neméně atraktivním duelem s pražskou Spartou. Ačkoliv již Vsetín není titánem, který se v posledních letech s pražským klubem přetahoval o extraligovou nadvládu, zápasy s nynějším úřadujícím mistrem nijak neztratily na zajímavosti a vypjatosti. Navíc, od posledního finálového zápasu v předminulé sezóně Vsetín ani jednou nad Spartou nezvítězil, bodoval až letos, kdy první utkání v Praze skončilo remízou 4:4.

Sparta po říjnovém výkonnostním zakolísání začala opět nenápadně stoupat extraligovou tabulkou, z posledních sedmi zápasů prohrála jen derby se Slávií. Ve Vsetíně se chtějí Sparťané vyvarovat slabšího nástupu do utkání s Vítkovicemi a navíc se revanšovat za ztrátu dvou bodů v první vzájemném duelu se Vsetínem. Chybět jim budou zranění zadáci Nedvěd a Richter, po operaci nártu se teprve uzdravuje Jiří Zelenka.

Kanadskému bodování klubu vévodí exzlínský Petr Leška a navrátilec z Kazaně Patrik Martinec, oba shodně vstřelili 4 góly a na 12 nahráli.

Ve vsetínském táboře zavládla po úterním výkonu proti třineckým Ocelářům pohoda, kádr je zdravotně v pořádku a trápí jej snad jediná věc: proti Spartě by si vsetínští přáli podporu možná co nejvíce fanoušků, na utkání s Třincem totiž přišla letos nejslabší návštěva.

Pravděpodobná sestava Sparty:

Bříza - Slavík, Srdínko, Jan Hanzlík, Jiruš, Ptáček, Šrek - Kratěna, Broš, Tomajko - Tomík, Leška, Havelka - Branda, P. Martinec, Žemlička - Špaňhel, Kašpařík, Vondráček.
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov