Vsetín míří do orlího hnízda

Václav Trávníček, Václav Rybáček • 17.10.2004

Z n o j m o, V s e t í n – Vsetínští hokejisté dnes od 17:30 hodin nastoupí na znojemském ledě proti celku tamních Orlů. Hosté v minulém kole utnuli černou sérii devíti zápasu bez získání bodu a na jihu Moravy budou chtít potvrdit růst formy. Naopak Znojemským Orlům se stále nedaří, v pátek podlehli doma Plzni 3:5 a prohráli už po osmé v této sezoně. V prvním letošním klání Vsetína se Znojmem však byli úspěšnější „Uramovci“, když si z Lapače odvezli vítězství 4:2.

Sen Znojemských Orlů: Prolomit čtvrtfinálové prokletí

Orli by letos rádi prolomili čtvrtfinálové prokletí. Jeden z nejmladších extraligových klubů se v posledních letech stal stabilním účastníkem vyřazovacích bojů, ovšem dvakrát Slavia, jednou Zlín (rozhodl až zlatý gól v 7. zápase) a Pardubice ukončily ve čtvrtfinále znojemskou pouť. Loňský tým, který podlehl Slavii až na nájezdy v 7. zápase, opustil gólman Tomáš Duba, obránci David Havíř, Jan Snopek (oba Pardubice) a David Kudělka (Přerov).

Útočné řady opustili Milan Procházka (Karlovy Vary) a slovenský forvard Igor Rataj (Liberec). Na hostování poslali Znojemští mj. Romana Němečka, Jaroslava Mareše, Milana Mikulíka či Jiřího Berouna. Zástup nově příchozích byl velký a především kvalitní. Snahou stabilizovat pozici brankářské jedničky byl veden příchod Petra Přikryla, čerstvé mistra Slovenska. Výluka v zámoří však přivedla do Znojma Tomáše Vokouna, který tak převzal roli prvního gólmana týmu.

Na hostování z Trenčína získali Jihomoravané obránce Branislava Kvetana, z Jihlavy pak Radima Bičánka. Výluku v NHL se rozhodl ve znojemském dresu strávit Karel Rachůnek (Rangers). Právě Rachůnek prozatím výrazně promlouvá do extraligových statistik. Vedle 5. místa v produktivitě beků mu patří stejné místo v počtu trestů. Na čele trestanosti je kolega Rachůnka Kvetan (60 minut).

Posily z NHL: Eliáš s Havlátem to sami nerozhodnou

Tradičně útočně laděný tým letos svoji útočnou údernost posílil. Z nevydařeného ruského angažmá se vrátil Marek Uram, z Finska přestoupil Tomáš Kucharčík, ze stejné země se vrátil Marek Vorel. Na hostování získali Orli Ivana Rachůnka a talentovaného Zdeňka Ondřeje. Lahůdky pro Znojmo znamenal začátek výluky v NHL. Znojemský dres vzhledem k této události oblékají čeští reprezentační gólman Tomáš Vokoun a útočníci Patrik Eliáš a Martin Havlát.

Zatím nebylo zápasu, v němž by si alespoň jeden z obou nepřipsal alespoň bod. Ovšem výsledky týmu rozhodně příznivé nebyly. Z pěti zápasů Orli s Havlátem a Eliášem v sestavě prohráli ve čtyřech a porazili pouze doma Jihlavu. Předposlední vystoupení na Slavii vyvolalo hodně zlé krve, neboť oba elitní hráči se těžce smiřují s tuzemským pojetím hokeje. V domácím utkání s Plzní sice obě hvězdy NHL zářily, avšak ani jejich výkon nezvrátil porážku 3:5.

Pravděpodobné sestavy:

Orli budou postrádat nejzkušenějšího obránce Soudka a také křídelníka I. Rachůnka, Vsetínu budou zase chybět útočníci Brabenec s Radivojevičem a brankář Čechmánek. Všechny tři sužují zranění.

Znojmo: Vokoun - Bičánek, Benák, K. Rachůnek, Toman, Křetínský, Mojžíš - Pucher, Vorel, Uram - Havlát, R. Erat, Eliáš - Pardavý, Kucharčík, Ondřej

Vsetín: Žigárdy - Jaškin, Frolo, Gřegořek, Kowalczyk, Klesla, Němec - Veselý, Vlach, Somík - Zadina, Pavliš, Pištek - Kovář, Vak, Demel - Dubec, R. Hruška, Selingr.