Vsetín porazil Třinec a vyhrál skupinu A

Aleš Koňařík • 23.08.2002

V s e t í n - Postup Vsetína do dalších bojů o pohár Tipsportu byl jistý bez ohledu na výsledek posledního utkání ve skupině proti Třinci. Oceláři nenasadili ani kapitána Krále, ani Václava Pletku a v rychle hraném zápase prohráli 3:2, když se o góly vítězů postarali Polák, Ambruz a Valko. Na ledě se objevili i rekonvalescenti Hudler a Jaškin.

První povedená střela z hole obránce Poláka skončila již po 58 vteřinách hry za zády třineckého gólmana Horčičky a načala tak z obou stran poklidně hraný zápas. Hráči se snažili převážně o technické finesy, příliš se nebránilo a v permanenci byli hlavně brankáři. Vsetínští několik svých nadějných kombinací utopili v moři nadbytečných přihrávek, Třinec se snažil o rychlé výpady do otevřené obrany domácích. Jenomže i podruhé se červené světlo rozsvítilo na třinecké straně, když pohotovou střelou přes obránce skóroval Ambruz. Hosté se dočkali až dvanáct sekund před sirénou, kdy Masného betony prostřelil Hašek.

Nic zásadního se nezměnilo ani ve prostřední dvacetiminutovce, snad jen kombinace obou týmů ztratily na větší přesnosti. Ani střelci si nevedli lépe, když Hudler v přesilové hře netrefil odkrytou banku. Na druhé straně rychlonohého útočníka Martynka vychytal brankář Masný, třetina tak skončila bez branek.

Vsetínští trenéři nasadili do závěrečné části i hráče čtvrté pětky a právě ti rozhodli o konečné podobě výsledku. Vampola poslal do brejku Valka, který dovedl jednou rukou puk až za brankovou čáru. Při následné přesilovce sice zaváhal na útočné modré Luža a třinecký Zbořil měl spoustu času na proměnění nájezdu, více už ale domácí nepřipustili. Se ziskem devíti bodů postupují z prvního místa dále.

HC Vsetín – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 1.Polák (Hudler), 16.Ambruz (Kotásek), 48.Valko (Vampola, Korotvička) – 20.Hašek, 52.Zbořil. Rozhodčí: Vokurka – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 2:4, Horna 10 min., Bez využití. V oslabeni: 0:1. Diváků: 1.800

Vsetín: Masný – Luža, Bartek, Jaškin, Polák, Němec, Kuboš – Kotásek, Stantien, Sochor – Kucharczyk, Hudler, Ambruz – Vampola, Vak, Streit, od 41.minuty navíc Spitzer, Vašut, Valko, Korotvička, Lang

Třinec: Horčička – Nosek, Malinský, Cartelli, Žabka, Houdek, Morava – Appel, Martynek, Zbořil, Horna, Meluzín, Hašek, Polonič, Staněk, Bordowski