Vsetín se postaví Energii stále bez brankáře Martina Štefla

Aleš Koňařík • 19.10.2006

V s e t í n – Po debaklu se Spartou se Vsetín vrací na svůj led, kde v pátek svede souboj s karlovarskou Energií. Hosté stejně jako Valaši ztratili v posledním kole všechny body, když v domácím prostřední nestačili na pražskou Slavii. Růžičkovi svěřenci se díky tomu přiblížili Vsetínu na rozdíl jediného bodu a pokud domácí chtějí mít jistotu, že po 16. kole nedosednou na extraligové dno, musí doma proti Karlovým Varům naplno bodovat. Vsetínu nadále komplikuje situaci skutečnost, že brankářská jednička Martin Štefl zůstává po zranění v utkání s Pardubicemi na listně zraněných.

Souboj produktivních beků: Hrabal vs. Němec

V našlapaném středu tabulky se pořadí radikálně proměňuje kolo od kola a Energii díky tomu patří při zisku 22 bodů devátá příčka. Do sestavy pátečního soupeře Vsetínských se po zranění vrací především brankář Lukáš Mensator, jenž momentálně patří ke stálícím na čelných příčkách statistik extraligových gólmanů, a zkušení Řezníček s Kraftem.

Duel s Karlovými Vary nabídne zajímavý souboj dvou produktivních zadáků – zatímco Vsetínu a potažmo celé soutěži vévodí jednadvacetiletý Josef Hrabal (3+5), na druhé straně barikády vede klubovou produktivitu zadáků Ondřej Němec (1+4), jenž pro velký hokej vyrostl právě na Vsetíně. Kdo z nich odejde ze zápasu Vsetína s Vary jako vítěz?

První duel: Diváci vypískali rozhodčího Rejthara

34 menších trestů bylo leitmotivem prvního střetnutí Vsetína a Karlových Varů, ve kterém domácí tým dokázal vstřelit dvě branky ve svém oslabení a celkově vybojoval vítězství 4:2. Duel ovšem více než hokej připomínal frašku, při které domácí příznivci vypískávali hlavního rozhodčího i při trestech pro vsetínský tým.

3. kolo: K. Vary - Vsetín 4:2
Branky: 3. Pech (Zaťovič), 8. Skuhravý (Skladaný), 27. Kumstát (Ustrnul), 44. Košťál (Milan Procházka) - 2. Sakrajda (Dubec), 47. Grill (Hrabal).

Sestavy v minulých kolech

Karlovy Vary:Sáblík - Mudroch, Duben, Dobroň, Hanzlík, Němec, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Machulda, Procházka, Chrenko

Vsetín: Vehviläinen - Kučný, Hrabal, Bolf, Gavlinš, Štach, Horák, Ostrčil - Demel, Stantien, Květoň - Rob, Sakrajda, Dubec - Duba, Hubáček, Brezins - Grill, Škoda, Davídek