Vsetín se s Rusy dohodl na podobě smlouvy, podepsána bude v pátek

Eva Stejskalová, město Vsetín • 18.10.2005

V s e t í n - Zástupci Vsetínské hokejové a ruské společnosti Atlantik se včera po tříhodinovém jednání dohodli na konečné podobě smlouvy. K podpisu dojde ještě tento týden. „Včerejší jednání, které probíhalo mezi právními zástupci obou stran, ukončilo několikatýdenní intenzivní vzájemnou komunikaci. Současně s podobou smlouvy jsme se dohodli i na termínu jejího podpisu. Dojde k němu tento týden v pátek v 11 hodin ve Vsetíně,“ informoval starosta města Jiří Čunek.

Společnost Atlantik nabídla městu Vsetínu, které je se svým 81% podílem Vsetínské hokejové jejím majoritním vlastníkem, za 70% akcií 900 tisíc dolarů. Vsetínu tak i po prodeji zůstane 11% podíl, který mu zajistí dostatečný rozhodovací vliv v otázkách týkajících se klubové licence, převodu hráčů a navyšování základního jmění společnosti.

Souhrn článků o prodeji klubu:

Jednání o prodeji akcií Vsetínské hokejové budou pokračovat během tohoto týdne (3.10.)
Jednání o prodeji akcií klubu Atlantiku stále neuzavřeno (25.9.)
Zastupitelé schválili prodej akcií ruské společnosti Atlantik (21.9.)
Jiří Čunek: Klubu budeme nadále pomáhat (21.9.)
Podpis smlouvy s Rusy je na spadnutí (20.9)
Delegace zástupců vsetínského hokeje odletěla do Moskvy (19.9)