Vsetín se s Třincem popere o 12. místo

David Schlegel • 18.10.2004

V s e t í n - V úterý od 17 hodin hostí hokejisté Vsetína v dohrávaném druhém kole třinecké Oceláře. Na Lapač přijede tradičně ofenzivně laděný tým, který letos prožil velmi špatný vstup do sezóny, ale nyní již tři zápasy neprohrál. V tabulce Třinci patří 12. příčka, když však Valaši uspějí, v tabulce svého soupeře přeskočí.

Vsetín na rozdíl od Třince výborně začal. První dva zápasy vyhrál a po těsné porážce se Zlínem si odvezl bod z Liberce. To Třinec čekal na vítězství celých pět kol, útočné mužstvo nestřílelo branky a tápalo. Už po dvou zápasech opustil tým Pavel Brendl, který přišel z NHL, ale nestal se platným hráčem. Prostor na ledě nedostávala místní ikona Richard Král, příliš se nedařilo ani defenzivě. Ta si den otevřených dveří vybrala hlavně v Litvínově, kde Reichel a spol. nasázeli Ocelářům osm kousků.

Probudí se Zadina s Gřegořkem?

Před sezónou doplnili vsetínskou sestavu Marek Zadina s Petrem Gregorkem. Oba odehráli velké zápasy právě v dresu Třince. Gřegořek se svými výkony v Třinci prosadil až do reprezentace, Marek Zadina se stal dvorním nahrávačem ostrostřelce Krále. Tato dvojka však na toto období zatím spíše vzpomíná. Kdeže loňské sněhy jsou. Zadina se trápí a Gřegořek se potýká se zdravotními problémy. Snad se při pohledu na třinecké dresy dvojice rozpomene na chvíle, kdy byli Zadina i Gřegořek vůdčími postavammi mužstva.

Třinec se rozjíždí

Teprve v posledních třech zápasech Třinec začal získávat systematicky body. Vydřel výhru v Jihlavě, v prodloužení porazil Spartu a po ztrátě dvougólového vedení remizoval s Karlovými Vary. Na posledních úspěších se hodně podílel mladík Rostislav Martynek, jenž s Bordowskim zařídil výhru nad Spartou, a po přihrávkách Krále dvakrát skóroval i proti energetikům. Richard Král se už propracoval na pozici nejlepšího nahrávače týmu, nejlepším střelcem zůstává s pěti brankami Jan Peterek. Ten však čtyři góly nastřílel do Vokounovy sítě už v 1. kole proti Znojmu.

Zámořské posily

Největší třineckou hvězdou ze zámoří je kopřivnický odchovanec Radek Bonk, jenž si však v 11 kolech připsal pouze tři zářezy. Poslední bod získal v 10. kole v Pardubicích. Velmi se naopak daří obránci Michalu Rozsívalovi, jenž je nejproduktivnějším bekem. Slovák Branislav Mezei je zase nejtrestanějším hráčem týmu. Krátká anabáze Pavla Brendla v týmu již skončila.

Nabírá Vsetín dech?

Po výhře nad Jihlavou se Valaši dobře drželi i ve Znojmě. Hosté až do poslední minuty první části vedli, ve 36. minutě ještě Klesla snížil na rozdíl jedné branky, ale Orli si už body vzít nenechali. Proti Ocelářům nastal čas opět zabodovat...

Vsetín vs. Třinec 2003/04

7.kolo Třinec - Vsetín 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 16. Bordowski, 40. Zadina (Pletka), 44. Zadina (Melenovský, Pletka), 48. Janků (Pavelek, Jančařík) - 4. Hašek (Luža, Demel), 17. Demel (Štach, Vak), 59. Selingr (Vak, Luža).

20.kolo Vsetín - Třinec 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 54. Luža - 21. Melenovský (Král), 30. Melenovský (Král, Zadina), 50. Zbořil (Bordowski, Polanský).

33.kolo Třinec - Vsetín 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 22. Král (Janků, Kudrna).

46.kolo Vsetín - Třinec 3:3 (1:1, 1:0, 1:2)
Branky: 15. Vak (Demel, Jaškin), 33. Frolo (Vak), 57. Dubec (Vak) - 9. Žabka (R. Král Zadina), 55. Jančařík (Melenovský, Janků), 58. Melenovský (Žabka).

Pravděpodobné sestavy

Vsetín:Žigárdy (Biegl?) - Jaškin, Frolo, Gřegořek, Kowalczyk, Klesla, Němec, Hrabal, Horák - Veselý, Vlach, Somík - Zadina, Pavliš, Pištek - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Hruška, Selingr.

Třinec:Lakosil - Hunkes, J. Malinský, Všetečka, Mezei, Rozsíval, Chvátal - Bordowski, Král, Martynek - Kucharczyk, Skořepa, Pavelek - Melenovský, Bonk, Peterek - Vítek, Polanský, Hašek.