Vsetín se znovu postaví sousedovi v tabulce, na Lapač zavítá Technika Brno

Jan Tajzler • 12.01.2015

Zatímco v utkání s Přerovem platil Vsetín za dobyvatele prvního místa, po neúspěšné misi bude muset nyní bránit nájezd Techniky Brno, která by ráda na druhé místo právě na úkor Valachů. Vsetínským se letos na soupeře z moravské metropole daří, v dosavadních duelech vytěžili šest bodů. Nepřipustit druhou domácí porážku v řadě, to bude hlavní úkol Jenáčkovy družiny ve středečním podvečeru na Lapači.

Technika Brno platí také letos za přední tým 2. ligy. Brňané se po většinu sezony pohybují v nejvyšších patrech tabulky a ve středu budou mít o motivaci postaráno hned z několika důvodu. Ve hře je druhá příčka, ale také skalp Vsetína, který Brňané letos ještě nezískali. V loňské sezoně se Technikům podařilo Lapač dobýt, když využili výsledkové mizérie Valachů a odvezli si tři body za jasné vítězství 6:1, to bylo však prozatím jediné vítězství, které si Jihomoravané po návratu ze skupiny střed proti Vsetínu připsali.

Techniku zdobí vysoká produktivita i poctivá obrana

Brněnská Technika se může pochlubit druhou nejlepší obranou v soutěži, lepší je v tomto ohledu o jednu branku přerovský lídr. V počtu vstřelených branek jsou Technici také na druhém místě, po ostravské Porubě jsou jediní, komu se prozatím podařilo zdolat stobrankovou hranici. Ve Vsetíně pak budou Jihomoravané bojovat o druhou příčku v tabulce. Technika si před vánočními svátky prošla menší výsledkovou krizí, když utrpěla tři porážky v řadě, ještě ve starém roce si však dokázala spravit chuť, když doma zdolala Frýdek-Místek 3:2. V novém roce posbírali brněnské sovy prozatím šest bodů. Poslední příspěvek do bodové sbírky přidali v domácím prostředí proti Bobrům z Valašského Meziříčí, vodní hlodavci totiž nedokázali navázat na zlepšené výkony proti Přerovu a Vsetínu a proti třetímu celku tabulky již vyšli zcela naprázdno, Technika se radovala z vítězství 4:0. Nyní stojí v cestě další soupeř z Valašska, Technika se vydává do valašské metropole s cílem získat druhou příčku.

Za zdařilými výkony Brňanu stojí bezesporu jasná jednička Josef Novák. Brankář Techniků se pyšní průměrem 2,07 branky na zápas, ale co za jeho výkony mluví ještě výrazněji, jsou čtyři vychytané čistá konta, možná i díky tomu má Technika druhou nejlepší obranu v soutěži. V případě potřeby je připraven zaskočit Jaroslav Chvátal. Obraně Techniky velí David Havíř, jeho extraligové zkušenosti jsou pro Brňany neocenitelným přínosem, Havíř je také velmi produktivní, bilance 4+17 je na obránce více než slušná. Za Techniku také nastupoval odchovanec vsetínských barev Petr Štindl, ten však zaznamenal výkonnostní vzestup a přes prvoligový Havlíčkův Brod se dostal i do nejvyšší soutěže v dresu Litvínova. Přejít tak můžeme k dalšímu vsetínskému odchovanci Filipu Vrbovi 1+6, po odchodu Štindla se řadí k druhému nejproduktivnějšímu obránci, pouhé utkání na Lapači pro něj bude mít speciální náboj, ten však bude ještě okořeněn, neboť mladší Filip se postaví proti svému staršímu bratrovi Lukášovi.

Útočné řady Techniky táhne Michal Brzobohatý, zisk šestadvaceti bodu mu vynesl třetí příčku v celkovém bodování soutěže, brněnskému kanonýrovi se vyvedlo hlavně poslední utkání proti Valašskému Meziříčí, ve kterém zaznamenal dvě branky a se svými spoluhráči z formace Karlem Benýškem a Peterem Bustinem, měl rozhodující podíl na skalpu Bobra. Mimo zmiňované borce si zaslouží pozornost vsetínské obrany také Peter Jurča 17+9. Nejtrestanějším mužem v dresu středečního soupeře je Lukáš Odehnal, během sezony stihl nastřádat 120 trestných minut.

Ubrání Vsetín druhé místo?

Série pěti vítězství skončila pro vsetínské hokejisty v duelu s lídrem tabulky. Valaši toužili do třetice zlomit přerovské Zubry, ale znovu s Hanáky vyšli naprázdno. V utkání s Přerovem se dokázal prosadit pouze obránce Radim Tesařík, recept na skvěle chytajícího Slováka nenašel ani lídr vsetínské produktivity Jan Kolařík. Jediná porážka stačila k tomu, aby se na Vsetín dotáhli konkurenti z Brna a Ostravy. Technika ztrácí bod jeden, Poruba pak dva. Důležitost a cennost bodů je v utkání proti Brňanům vyšší než obvykle.

V domácím prostředí se Vsetín znovu bude moci spolehnout na podporu svých fanoušků, v utkání s Přerovem si do ochozů zimního stadionu našlo cestu 2109 diváků, ani mohutná podpora však na bodový zisk nestačila. Nyní má Vsetín v domácím prostředí získat ztracené body zpět. Utkání s Technikou Brno startuje v 17:30, pro ty z vás, kteří se na Lapač nedostaví, bude připraven podrobný online přenos.

Předpokládané sestavy:

Trenéři Jenáček s Hlobilem mohou kvitovat uzdravení marodů. K týmu se znovu připojil obránce Michal Hryciow a také dlouhodobě zraněný Martin Kubo. Administrativní záležitosti s novým vízem by měl mít vyřešené také ruský obránce Alexander Grebenjuk, jenž přiletí z Ruska 15. ledna.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Vrba, Haloda, Nedbálek, Báchor, Tichý, Štědrý – Ambruz, Vaněk, Vítek – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Štrbík, Daněk, Kývala – Zúbek, Podešva, Ondráček.

Technika Brno: Novák – Habrovec (C), Vrba, Koukal, Odehnal L., Maršálek, Havíř, Kolář – Jurča, Látal, Crhák, Odehnal V., Brzobohatý, Benýšek, Bustin, Stehlík, Zábranský.