Vsetín už má brankáře: ze Sparty přichází Tomáš Pöpperle

Aleš Koňařík, Vojtěch Gibiš • 20.05.2005

V s e t í n – Nejlepší nováček uplynulého extraligového ročníku, dvacetiletý gólman Sparty Tomáš Pöpperle, se stal čerstvou posilou Vsetína. Jeho mateřský klub ho zde uvolnil na hostování do konce sezóny a vyřešil tím tak přetlak na postu gólmanů v holešovickém klubu. „Ve Spartě zůstává jedničkou Petr Bříza, záda mu bude krýt Marek Schwarz. Potřebujeme však, aby Pöpperle stabilně chytal, proto jsme se rozhodli jej uvolnit do Vsetína,“ vysvětlil trenér Sparty Jaromír Šindel.

Mladý gólman původem z východu Čech chytal několik posledních let stabilně extraligu juniorů za pražskou Spartu. Jeho talent doceňovali také trenéři reprezentační "17", "18" a poté i "20." Tomáš Pöpperle poprvé okusil extraligu mužů v předloňském play-off, kde v nepovedeném zápase s Vítkovicemi střídal Petra Břízu. Do branky Pražanů se často stavěl v přípravných utkáních na sezónu 04/05 a svými výkony dokazoval, že si post brankářské dvojky za velezkušeným Břízou opravdu zaslouží.

Při dlouhodobém zranění Petra Břízy dostal v uplynulé sezóně důvěru trenéra Slavomíra Lenera a nezklamal: v 25 zápasech se vyšplhal na 94,9% úspěšnost zásahů při průměru 1,58 branky na zápas. Díky tomu byl dvacetiletý talent vyhlášen nejlepším nováčkem extraligy. Vynikající dojem si Pöpperle poněkud pokazil v play-off, kdy jej Vítkovice během první třetiny úvodního čtvrtfinálového duelu třemi rychlými góly vyhnaly z branky.