Vsetín vyzve Opavu, zeštíhlí soupisku a vyrazí na venkovní miniturné

Václav Trávníček • 20.08.2014

Třetí přípravné utkání vsetínských hokejistů bude na dlouhou dobu posledním, které sehrají na domácím ledě. Po čtvrtečním duelu s Opavou vyrazí Valaši na čtyřzápasové venkovní miniturné a na Lapač se vrátí až týden před startem soutěže. Trenér Hlobil navíc dopředu avizoval, že právě utkání proti Slezanu bude mezníkem, po kterém začne soupiska zeštíhlovat. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin a držitelé permanentek mají vstup zdarma.

Valaši mají za sebou dva přípravné zápasy a v obou dokázali zvítězit na samostatné nájezdy. Nejprve takto přetlačili Přerov, naposledy minulý týden Břeclav. „Musíme ještě zapracovat na obranné činnosti, kterou jsme zatím moc netrénovali. Navíc se děje to co vloni, že jsme až příliš často vylučování. Je před námi ještě velký kus práce,“ věděl po utkání trenér Viktor Hlobil. „Samozřejmě jde stále o přípravu. V určitých situacích ještě není takový odhad a timing. Všechno časem přijde, ale na obraně a disciplinovanosti musíme zapracovat,“ dodal.

Jeho svěřenci jsou na ledě třetí týden a tréninky pochopitelně nabraly na obrátkách. „Dva týdny jsme trénovali dvoufázově ve dvou hodinových blocích. Trénovali jsme hlavně kondici, takže toho kluci mají v nohách dost,“ uvedl Hlobil. „Nyní se to chystáme trochu zmírnit a začít více cvičit souhry, nacvičování různých akcí a práci v obranném pásmu. Máme na to čas do 17. září.“

Do čtvrtečního klání by měli nastoupit všichni hráči, které Vsetín testuje. Tedy s výjimkou mladého útočníka Adama Jiráka, s nímž se už klub rozloučil. „Uvidíme, jak se to vyvine u Romana Nesrsty a Ondřeje Kubáče. Oba zatím odehráli jen dva zápasy, ale po utkání s Opavou už situaci chceme rozlousknout,“ sdělil Viktor Hlobil. Kromě zmíněných hráčů se o zelenožlutý trikot uchází také univerzál Marek Haloda, jenž momentálně nastupuje v obraně a vede si solidně. O restart kariéry se pokouší forvard Martin Štrbík.

Návrat k hokeji se naopak nepovedl obránci Michalu Šafaříkovi, jenž ze zdravotních důvodů skončil s přípravou. Také proto je v táboře VHK otázka obránců prozatím asi nejvíce otevřená. V průběhu léta totiž s aktivní kariérou definitivně skončili i Jiří Farda a Lukáš Vrba, perspektivní beci, kteří měli klub v budoucnu táhnout. Ve Vsetíně už nebude pokračovat ani Lukášův bratr Filip, jenž se stěhuje do Brna. Také proto zkouší trenéři různé varianty a jedna z nich je i přesun Marka Halody z útoku do obrany.

Soupeř z Opavy má za sebou prozatím čtyři přípravné zápasy. Tři z nich odehrál na turnaji v Porubě, kde si vedl solidně. Zdolal domácí celek i slovenskou Žilinu a padl až ve finálovém duelu s Havířovem. Poslední příprava se ale Slezanu vůbec nepodařila, svěřenci trenérů Karla Suchánka a Josefa Dobeše padli s Přerovem vysoko 1:8.

Sestava Opavy také letos procházím minimem změn. Proto i v nadcházejícím ročníku budou hokejisté v červenobílých dresech platit za velmi nepříjemného soupeře. Branku by měl znovu hájit zkušený Dušan Šafránek, obranné činnosti bude velet matador David Galvas společně s řízným bekem Josefem Tichým. V útoku zůstávají stálice Tomáš Měch, Tomáš Polok nebo Ivo Kocián. Ofenzivu opavského týmu by navíc mohl posílit zkušený David Musial, jenž značnou část kariéry strávil v Německu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada – Hurtík, Nedbálek, Tichý, Žák, Haloda, Báchor, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Hruška, Podešva, Kolařík – Kubo, Mikšovský, Vítek – Nesrsta, Daněk, Kubáč.

Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Kocián, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Chalupa, Wolf, Musial, Černý, Baďura, Svoboda L.