Vsetín zajíždí k důležitému zápasu do Karviné, prodlouží Valaši vítěznou sérii?

Dominik Tobola • 22.01.2013

Začala poslední část základní části, tedy její čtvrtá čtvrtina. Valaši do ní vstoupili utkáním s Porubou. Nyní hraji v Karviné, se kterou mají doposud lepší vzájemnou bilanci. Na Lapači dokázali soka z polských hranic porazit dvakrát, venku se to Vsetínským ovšem nepodařilo a čítali prohru 2:5. Nyní však Valaši drží formu a z šesti utkání zvítězili pětkrát, přičemž dvakrát v řadě se radovali na cizím ledě. Prodlouží sérii i ve středu? Úvodní buly bude vhozeno úderem 18. hodiny. Z utkání bude připraven podrobný onlajn přenos.

Vsetínští chytli formu v pravou chvíli a v nejdůležitější části sezóny se jim opravdu daří. Z posledních šesti utkání se radovali z vítězství celkem pětkrát, přičemž jednou se počítali za vítězství ve Frýdku-Místku dva body, o kterých rozhodl v prodloužení Juraj Tichý. Poslední utkání Valachů se odehrálo na Lapači, kde domácí, ač přes nižší počet vytvořených šancí, uzmuli body ostravské Porubě. Konečný výsledek zněl 5:2

Výhra se ovšem nerodila vůbec snadno, protože Ostravané vstoupili do utkání velice svižně, což se vyplatilo v 10. minutě, kdy se v přesilovce dostal ke slovu Jiří Hašek a nezaváhal. Poté se prosadil jeho spoluhráč Marek Sedlář, jehož trefě ovšem předcházelo Zúbkovo snížení. S vedením však Poruba do šatny nešla, neboť ve dvojnásobné přesilovce srovnal Petr Hruška. Domácí rozhodli o svém triumfu po půli utkání, kdy si vzal slovo Daniel Vaněk a jako pravý kapitán vystřelil tři body pro svůj celek, ranou z první nedal Tihlářovi šanci. Vedení žlutozelených hned za dvě minuty navýšil Brezáni, jehož ve třetí třetině napodobil Kajaba. Vítězství 5:2 tedy bylo zpečetěno.

Valaši měli hned několikanásobnou radost ze svého vítězství. Nejen, že stáhli náskok svého soka na tři body, ale také přerušili osm zápasů trvající vítěznou sérii Ostravanů a také zvítězili popáté z šesti odehraných utkání. „Pro nás je nyní každý zápas velmi důležitý. Dnes se hrálo o šest bodů, protože se to v tabulce tlačí, je to vyrovnané. Měli jsme štěstí v zápase, hodně nás podržel Plch, ale od poloviny zápasu jsme myslím byli lepší, více jsme si za tím šli a zaslouženě jsme vyhráli,“ liboval si po utkání trenér Hlobil.

Valachy nyní čeká utkání v Karviné, se kterou "vedou" na vzájemná utkání 2:1. Doma dvakrát zvítězili v podstatě po totožném výsledku (6:2, 5:2). Karvinští se radovali na svém ledě 5:2. Právě zde se odehraje i poslední utkání obou soupeřů. „Karviná taky bojuje o čtverku, v tabulce je to hrozně nahuštěné. My se však musíme dívat sami na sebe, jít zápas od zápasu a vyhrávat. Jen tak se tam jedině dostaneme, protože na nikoho se spoléhat nemůžeme, když vidím ty podivné výsledky,“ ví Lukáš Plšek. Jak utkání dopadne se dozvíme ve středu 23.1. něco po osmé hodině večerní.

Karviná: Zkušenosti budou v hektickém boji o play-off potřeba

Průměrem nejstarší tým druhé ligy skupiny Východ je namočen v boji o play-off úplně stejně jako Valaši. Oba dva celky mají stejný počet bodů, ovšem Baník vinou horšího skóre sídlí na sedmém místě. Nyní měli Severomoravané před sebou sérií tří domácích utkání. První dvě sehráli Karvinští s ujmou jednoho bodu, o který přišli v základní hrací době v utkání s Frýdkem-Místkem. Nejprve však tým z polských hranic porazil nyní velmi špatně hrající celek prostějovských Jestřábů. Krok dokázali Hanáci držet pouze polovinu utkání, kdy ve 33. minutě snižoval na rozdíl jediné branky Lukáš Duba. Ovšem ihned za minutu zvýšil na 4:2 Marek Ivan, který svůj počin zopakoval ještě jednou a když se k němu přidal další trefou Miroslav Javín, bylo rozhodnuto.

Před sobotním utkáním poukazoval, trenér Karviné, Aleš Flašar na to, že Frýdek-Místek není právě oblíbený soupeř. I přesto ovšem mu Baník dokázal uzmout body. Nejprve se sice prosadil Škatula, ale kontr z hole Ivana přišel ihned za minutu. Poté přibylo na obou stranách po jedné trefě a na konci základní hrací doby svítil na tabuli stav 2:2. Bod navíc Baníku zajistil Marek Ivan, který po středečním hattricku proti Prostějovu vstřelil svou pátou branku ve druhém utkání.

Poslední utkání své třízápasové domácí série sehrají tedy Karvinští se Vsetínem, se kterým také bojují o účast v play-off. Nyní se tedy, jak již bylo zmíněno, drží na sedmém místě vinou horšího skóre za Valachy. Za nimi je o tři body zpět pro změnu sobotní soupeř Frýdek-Místek a o další dva opavský Slezan, který jímá v rukou černého Petra.

To, že je karvinský Baník nejstarším celkem druhé ligy dokumentuje především produktivita. Mezi prvními sedmi nejlépe bodujícími útočníky je šest hráčů starších třiceti let. Nutno podotknout, že na druhém místě je Robin Pavliš, který již dva měsíce působí ve Francii. Tabulku bodování v karvinském týmu vede David Mikšan (14+17). No a aby starších hráčů nebylo málo, první dva nejlépe bodující obránci mají dohromady 82 let. První Pavel Kowalczyk má za třiatřicet odehraných utkání celkem 24 bodů (4+20). O osm bodů zpět je vůbec nejstarší hráč Miroslav Javín (3+13).

Pravděpodobné sestavy: Marodka je značná, měl by se však vrátit Farda

I přes značnou marodku dokazují Valaši, že se dá vítězit i v okleštěné sestavě. K dlouhodobě zraněným hráčům Korčáka, Dubce a Kuba přibyl také Jan Podešva, který si poranil lopatku a stěží stihne start play-off. Po nemoci by se však měl vrátit obránce Jiří Farda, který doléčil virózu. Tu již před utkáním s Porubou překonal i Petr Hruška, který se poté v utkání blýskl jednou trefou.

Vsetín: Plšek – Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík - Zúbek, Vaněk, Mikšovský - Hruška P., Hruška O., Vítek - Brezáni, Holík, Kajaba.

Karviná: Iláš (Smolka) - Javín, Kowalczyk, Zajac, Sznapka, Krause - Moravec, Samiec, Luka, Mikšan, Ivan, Rosůlek, Blatoň, Saliji, Nystedt, Miczek..

Zápas budou řídit: Fiala - Vengřín, Záviský.