Vsetín zvažuje působení ve slovenské extralize

Redakce • 03.05.2016

Vsetín míří do slovenské extraligy. Zpráva, kterou v úterý přinesl týdeník Jalovec, zarezonovala všemi velkými médii v Česku i na Slovensku. „Je to něco, čím se zabýváme. Možnost, že budeme hrát slovenskou extraligu, skutečně existuje. Je to pro nás otevřená záležitost,“ připustil jednatel VHK Daniel Tobola. „Máme za sebou asi měsíční jednání, nejsou to jen první kontakty."

Prioritou Vsetína byl dlouhodobě postup do WSM ligy. Ten letos Valachům nevyšel, v pátém finálovém zápase 2. ligy těsně podlehli favorizovanému Frýdku-Místku. Pro příští sezonu by tak měli nadále zůstat ve třetí nejvyšší soutěži a poprat se o postup znovu. Má to však jeden háček. Hokejový svaz doposud nerozhodl o tom, jak bude soutěž vypadat. Ve hře je model osmi týmů po čtyřech skupinách, což je nejen pro vsetínský klub zcela neakceptovatelný návrh, který by soutěž degradoval.

„To už by nebylo snad ani na úrovni krajského přeboru před pětadvaceti lety. Znamenalo by to otázku, zda takovou soutěž vůbec hrát," uvedl již dříve Tobola. „Pokud chce svaz udělat z druhé ligy krajský přebor, ať se v dosavadní druhé lize zeptá, kolik je mančaftů, které uvažují o první lize, a daly by na ni dohromady peníze. Třeba svaz zjistí, že jsme tři nebo čtyři. Z první ligy se tak může udělat soutěž o osmnácti účastnících rozdělená na dvě divize. Byl by to atraktivní model. My jsme Vsetín a přišlo tady pět a půl tisíce lidí na hokej. Pokud je to ale někomu málo a vůbec se s námi nechce bavit, ať si o tom každý udělá obrázek sám."

O tom, zda se cesty nejúspěšnějšího klubu samostatné české extraligy a nejvyšší slovenské soutěže protnou, by se mělo rozhodnout do konce května.